„Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność – nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności. Jesteśmy zdeterminowani dokończyć tę kadencję jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, iż znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel – wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie w 2023 roku i kolejna kadencja – jest osiągalny”.
- mówi Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS. Rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz.


Cały wywiad z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim znajdą Państwo w jutrzejszym numerze „Gazety Polskiej”. Cyfrowe wydanie gazety można kupić na stronie internetowej www.sklep.gazetapolska.pl.

Ponadto w numerze:

  • Jak 10 kwietnia 2010 roku zmienił Polskę

„W sercach szlachetnych nieszczęście i poniżenie kraju jest zawsze źródłem patriotyzmu” – pisał o Polakach Józef Piłsudski. 10 kwietnia 2010 roku i odsłonięcie stanu państwa, ale może jeszcze bardziej stanu umysłów jego „elit”, rozpoczęło proces demontażu postkolonialnej III RP. On jest już zaawansowany, ale opór materii cały czas jest silny. A wraz z cywilizacyjnym rozwojem napotykamy nowe pułapki, których musimy uniknąć, by szczęśliwie doprowadzić ten demontaż do końca. Czyli do całkowitej eliminacji Targowicy z polskiego życia.
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza

  • Zbiórki pieniędzy jako sposób na życie

„Lewaccy aktywiści potrzebują pieniędzy, aby móc funkcjonować. Organizują więc zbiórki w internecie. Celem części z nich jest finansowanie prywatnych wydatków działaczy. Niektóre wspierają osoby poszkodowane podczas starć z policją. Zajmujące się tym kolektywy są natomiast promowane m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich i adwokaturę”.
- ujawnia Hubert Kowalski.

  • Prawda i kłamstwo o Katyniu 

„W niedzielę 25 kwietnia 1943 roku ukazał się numer świąteczny „Orła Białego”, tygodnika wydawanego w Armii Polskiej na Wschodzie. Na stronie tytułowej, między grafikami z pisankami, kolumną Zygmunta, baziami, palmami oraz wieżami minaretów, znajdowały się życzenia od gen. Andersa. Na stronie drugiej był artykuł, którego tytuł skonfiskowała brytyjska cenzura – artykuł o odnalezieniu przez Niemców masowych grobów w Katyniu. Tak, z dwutygodniowym opóźnieniem, Polacy, którzy rok wcześniej opuścili nieludzką ziemię sowiecką, dowiedzieli się o swych kolegach i przyjaciołach tego, co w głębi duszy przeczuwali, lecz czego nie chcieli dopuścić do świadomości”.
- czytamy w tekście Tomasza Panfila.

  • Rozmowa – każdy z nas był kiedyś tym dzieckiem z plakatu

„Najbardziej dotykają historie ludzi, których spotykam. Miałem okazję poznać matkę, której lekarze proponowali aborcję ze względu na wadę dziecka. Nie zgodziła się. Urodziła się Ola. Dzisiaj ma 23 lata i jest matką dwóch córek. Gdy je spotkałem, miałem łzy w oczach”.
- mówi Mateusz Kłosek, prezes Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara, stojącej za kampanią billboardową pro-life i „Kochajcie się, mamo i tato”. Rozmawia Sylwia Krasnodębska

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.