Grupa przestępcza została rozbita. Zajmowali się handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Grupę przestępczą zajmującą się handlem na dużą skalę nielegalnymi wyrobami tytoniowymi rozbiła Straż Graniczna z Podkarpacia oraz KAS. Grupą kierowało małżeństwo z Rzeszowa. Zatrzymano w sumie 10 osób oraz susz i krajankę tytoniową o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

pixabay

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor w skład grupy kierowanej przez małżeństwo z Rzeszowa wchodziło 10 osób z woj. podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

- Szajka rozprowadzała susz oraz krajankę tytoniową na terenie województwa podkarpackiego oraz małopolskiego. Z kolei w lubelskim zaopatrywała się w tytoń z nielegalnego źródła

- przekazała mjr Pikor.

Dodała, że w trakcie realizacji sprawy w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z posesji zabezpieczono maszynę służącą do krojenia tytoniu oraz 400 kg suszu przygotowanego do krojenia.

Według ustaleń organizatorzy przestępczego procederu w latach 2019-2020 rozprowadzili ponad 7 ton suszu tytoniowego o łącznej wartości rynkowej 3,5 mln zł.

Do pierwszych zatrzymań doszło jeszcze w grudniu 2020 roku.

- Wtedy zarzuty usłyszało pięciu mężczyzn oraz trzy kobiety, w tym małżeństwo z Rzeszowa kierujące grupą: 57-letni Janusz N. oraz 51-letnia Dorota N.

- wyjawiła rzeczniczka BiOSG.

Z ustaleń śledztwa prowadzonego przez SG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu wynika, że szefowie grupy prowadzili w Rzeszowie legalny punkt handlowy z wyrobami tytoniowymi, a przestępcza działalność była dla nich dodatkowym źródłem utrzymania.

- W ostatnich dniach marca br. zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn z grupy. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz karnoskarbowe

- wyjawiła mjr Pikor.

Wobec zatrzymanych osób Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zastosowała dozór policyjny i poręczenia majątkowe a w stosunku do 4 osób dodatkowo zakaz opuszczania kraju.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#papierosy #straż graniczna #kas

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo