Po pierwszej kwarcie zespół Knicks wygrywał 34:31, a do przerwy 67:57. Ale w ostatnich sekundach trzeciej odsłony to drużyna Nets wyszła na prowadzenie 89:88, którego już nie oddała, chociaż rywalom udało się doprowadzić do remisu 112:112 po "trójce" Aleca Burksa. Decydujące punkty zdobył dla Brooklyn Nets Jeff Green (łącznie 23 "oczka") z rzutów wolnych.

Nets ograli Knicks w derbach Nowego Jorku

Zaledwie cztery minuty na boisku przebywał James Harden, który doznał urazu nogi. Zdążył oddać jeden, niecelny rzut oraz zapisał na koncie trzy asysty i zbiórkę. Trener Steve Nash przekazał, że słynny brodacz narzeka na kontuzję ścięgna udowego. Szkoleniowiec dodał, że ma nadzieję, że uraz nie jest poważny, a stan zdrowia koszykarza będzie monitorowany.

James Harden kontuzjowany

Nets do ósmego z rzędu "domowego" sukcesu poprowadził Irving - 40 punktów i siedem asyst. W składzie Knicks najskuteczniejsi byli RJ Barrett 22 pkt (trafił cztery z sześciu "trójek"), Reggie Bullock 21, Julius Randle - triple double 19 pkt, 16 zbiórek, 12 asyst.

Nets są liderem Konferencji Wschodniej z bilansem gier 35-16, zaś na Zachodzie prowadzą Utah Jazz 38-12, chociaż przegrali w Dallas z Mavericks 103:111 i skończyli serię dziewięciu wygranych ligowych.