Przemyt papierosów został udaremniony

Przemyt papierosów w wagonie towarowym pociągu wjeżdżającego do kraju z Białorusi udaremnili funkcjonariusze podlaskiej KAS. Ładunek został skontrolowany na przejściu granicznym w Siemianówce; zabezpieczono 7 tys. paczek papierosów.

pixabay

Kontrabanda ukryta była w jednym z 28 wagonów ze zrębkami drewna, wartość rynkowa przemytu to 100 tys. zł - poinformował we wtorek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. W sprawie zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. W charakterze świadków przesłuchana została załoga pociągu.

Kilka tygodni temu w Siemianówce KAS udaremniła próbę trzy razy większego, podobnego przemytu. Wtedy w pociągu był ładunek płyt wiórowych, ale w jednym z trzydziestu wagonów - kilkadziesiąt kartonowych pudeł owiniętych czarną folią, gdzie łącznie zabezpieczono 20 tys. paczek papierosów, które próbowano nielegalnie wwieźć do Polski.

Próby przemytów papierosów w wagonach kolejowych są na granicy z Białorusią w województwie podlaskim wciąż rzadkością. Grupy przestępcze starają się to robić poprzez drogowe przejścia drogowe; tam w ostatnim czasie KAS, również wspólnie ze Strażą Graniczną, zatrzymuje nielegalne ładunki papierosów warte jednorazowo kilka mln zł.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Białoruś #kas #policja

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo