Wybory w Bułgarii dla GERB. Wstępne wyniki

Partia GERB premiera Bojko Borisowa zdobyła 24,2 proc. w wyborach parlamentarnych, jakie odbyły się w niedzielę - podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza po podliczeniu 42 proc. kart do głosowania. Dane exit poll dawały jej 25 proc.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Na drugim miejscu uplasowało się antysystemowe ugrupowanie Jest Taki Naród założona przez dziennikarza telewizyjnego Sławiego Trifonowa. Według danych przedstawionych dziś przez CKW ta działająca od roku partia zdobyła 19 proc., natomiast socjaliści zdobyli 14,9 proc. oddanych głosów.

Koalicja wyborcza zawiązana przez proeuropejską Demokratyczną Bułgarię zdobyła 11 proc. głosów, a centro-lewicowe ugrupowanie Wyprostuj Się, Precz z Mafią - powstałe na fali ubiegłorocznych antyrządowych protestów - zyskało 5,1 proc.

Turecki Ruch na rzecz Praw i Swobód zdobył 8,7 proc. głosów, a dotychczasowy koalicyjny partner partii Borisowa WMRO balansuje na granicy 4-procentowego progu wyborczego. "Po podliczeniu głosów z 42 proc. kart wyborczych podano, że WMRO zdobyła 3,6 proc." - pisze Reuters.

Ostateczne wyniki rywalizacji o mandaty w 240-miejscowym parlamencie, w której wzięło udział 6795 kandydatów z 30 partii i koalicji będą ogłoszone jutro.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bojko Borisow #GERB #Bułgaria

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo