Jachira łączy PiS i Kreml Putina. Przed laty zagrała w filmie o Armii Czerwonej... ratującej polskie dzieci

„NAUKA ROSYJSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH!!!” - pisze poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira, wskazując dalej adres siedziby Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Zastanawiające jest, ilu - spośród blisko półtora tysiąca polubień wpisu - użytkowników Twittera wie o aktorskim epizodzie Jachiry w propagandowym filmie o Armii Czerwonej, ratującej…polskie dzieci.

agencjamerito.pl

„NAUKA ROSYJSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH!!! Ul. Nowogrodzka 84/86, (siedziba PiS) 02-018 Warszawa”

- brzmi wpis, jaki zamieściła na Twitterze poseł KO Klaudia Jachira.

Zarzuty o proputinizm wobec rządzących pojawiły się po czwartkowym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz liderem włoskiej Ligi Matteo Salvinim w Budapeszcie. Spotkanie dotyczyło m.in. współpracy w PE.

Eto… aktrisa Jachira!

Wpis Jachiry dziwi, wszak poseł powinna być świadoma swojego udziału w rosyjskiej produkcji. Jak informowaliśmy we wrześniu 2019 roku, Klaudia Jachira zagrała w wojennym filmie „Jedynka”.

Film w reżyserii Kiriłła Bielewicza powstał w 2015 roku. Finansowany był przez rosyjskie ministerstwo kultury. Produkcja opowiada o Armii Czerwonej, która w 1944 r. prowadzi ofensywę na ziemiach polskich. I o sowieckich żołnierzach ratujących polskie dzieci. Część zdjęć do "Jedynki" kręcono we wsi Grodziec na Dolnym Śląsku.

Produkcja została sfinansowana przez rosyjskie ministerstwo kultury, a przy realizacji twórcy współpracowali z Rosyjskim Towarzystwem Wojskowo-Historycznym - stowarzyszeniem powołanym w 2012 r. dekretem Władimira Putina w celu "popularyzacji rosyjskiej historii".

Portal Niezalezna.pl przejrzał wówczas na branżowym rosyjskim portalu ruskino.ru pełną listę osób zaangażowanych w powstanie filmu. Znaleźliśmy na niej - podpisaną jako odtwórczyni roli epizodycznej - mieszkającą we Wrocławiu - wówczas jeszcze kandydatkę na posła KO - Klaudię Jachirę.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Klaudia Jachira #jedynka

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo