Słaba pogoda w piątkowy wieczór. Deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem

W piątkowy wieczór oraz noc na północy kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu, natomiast w Polsce południowej może padać deszcz ze śniegiem, a w samych górach śnieg - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreślił, że w piątek wieczorem zachmurzenie będzie małe. "Słońce będzie przebijało się przez chmury. Ale w Polsce północnej i południowej będą pojawiały się przelotne opady deszczu" - poinformował Walijewski.

Dodatkowo w Polsce południowej może się pojawić deszcz ze śniegiem, a w samych górach będzie padał śnieg. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm, podobnie w Sudetach

- zaznaczył, dodając, że podczas kolejnych dni, aż do poniedziałku w Tatrach może przybyć nawet do 20 cm śniegu. "To samo dotyczy Sudetów" - podał.

Wskazał, że wieczorem temperatura nie będzie za wysoka. "Będzie wynosiła od około 6-8 st. C na północy, w rejonie Karpat też ok. 6 st. C, 9 st. w centrum, a najcieplej będzie dzisiaj na południu i na zachodzie - do 12 st. C" - tłumaczył.

Wiatr przeważnie będzie słaby, miejscami umiarkowany. Natomiast wysoko w górach może być nieco silniejszy do 65 km/h. Będzie on powodował - w połączeniu ze śniegiem - zawieje i zamiecie śnieżne

 - powiedział.

Z kolei w nocy z piątku na sobotę będzie zachmurzenie umiarkowane. "Natomiast w centrum i na południu będą przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu" - podkreślił.

Przekazał, że w nocy temperatura minimalna będzie wynosić od -2 st. C na Suwalszczyźnie, w centrum ok. 2 st. C i 4 st. C na południowym zachodzie. "W związku z taką temperaturą wydane zostały ostrzeżenia przed przymrozkami. Te ostrzeżenia zostały wydane dla północnej części kujawsko-pomorskiego i południowej części woj. pomorskiego. Ostrzeżenia obowiązują od północy do godz. 8 w sobotę" - wyjawił.

Dodał także, że w rejonach podgórskich temperatura może spaść do -4 st. C.

Wiatr przeważnie słaby, umiarkowany. Natomiast w górach będzie on silny, porywisty. W nocy będzie się wzmagał do 85 km/h

- podał.

Zaznaczył też, że na północy kraju mogą występować lokalne oblodzenia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #IMGW #deszcz ze śniegiem #deszcz #śnieg

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo