Dzięki łatwemu demontażowi foteli oraz łóżka dolnego, szybko uzyskujemy przestrzeń bagażową o długości do 300 cm. Wykorzystując system szynowy, możemy zabezpieczyć przewożony towar. Wavecamper zapewnia również wygodne miejsce do przebywania wewnątrz oraz szereg udogodnień (np. stolik i dodatkowa instalacja elektryczna), które sprawiają, że będzie też odpowiednim miejscem dla chętnych do pracy poza biurem, w ładnym otoczeniu.

W Wavecamper Renault Trafic znajdziemy m.in. dwa łóżka dwuosobowe, zbiorniki na wodę czystą i szarą, kuchenkę gazową dwupalnikową ze zintegrowanym zlewozmywakiem, lodówkę z zamrażalnikiem, ogrzewanie postojowe oraz system solarny. W pełni wyposażona kuchnia umożliwia samodzielne przygotowywanie posiłków. Samochód jest również wyposażony w prysznic zewnętrzny oraz opcjonalnie w toaletę turystyczną. Dzięki wolnej podłodze i przestrzeni załadunkowej o długości do 300 cm., w Wavecamper Renault Trafic znajdzie się miejsce do zapakowania sprzętu typu rowery, deska itp. 

Dzięki opcjonalnym dodatkowym fotelom w kilka minut samochód może się przystosować do przewozu 6 osób. Samochód standardowo wyposażony jest w cztery fotele. Cechą charakterystyczną auta są między innymi pojedyncze fotele w systemie szynowym, które umożliwiają aranżację wnętrza na wiele sposobów. Istnieje możliwość przestawiania foteli, ich dołożenia lub całkowitego demontażu.

Samochód został wyposażony w standardzie w panel solarny o mocy 100 W wraz z instalacją solarną. Opcjonalnie można zwiększyć moc panelu (za dodatkową opłatą) do 150–160 W.