5 lat programu "Rodzina 500 Plus"! Premier: Zmieniliśmy życie milionów polskich rodzin

W piątą rocznicę wprowadzenia programu "Rodzina 500 Plus" premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w mediach społecznościowych. - Zmieniliśmy życie milionów polskich rodzin na lepsze i bardziej sprawiedliwe - napisał, odnosząc się do rządowej pomocy dla rodzin.

1 kwietnia 2016 roku. Składanie pierwszych wniosków w programie "Rodzina 500 Plus"
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Szef rządu przypomniał, że dziś mija 5 lat, odkąd program "Rodzina 500 Plus" z powodzeniem funkcjonuje.

- 5 lat temu rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził program "Rodzina 500plus". Zmieniliśmy życie milionów polskich rodzin na lepsze i bardziej sprawiedliwe. Przywróciliśmy wiarę w solidarność i godność. I nadal będziemy Was wspierać 

- napisał premier Mateusz Morawiecki, dołączając okolicznościowy spot. Padają w nim słowa: "Pięć lat rządowego programu "Rodzina 500 Plus" to pięć lat rządowego programu dla dzieci. Rodzina to najlepsza inwestycja w przyszłość Polski".

Program "Rodzina 500+" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. W ramach programu "Rodzina 500+" rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Rodzina 500 plus

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo