Ciemne chmury znów nad Nitrasem! Prokuratura chce postawić mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić posłowi Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej drugiego posła, który pełnił obowiązki służbowe związane z wykonywaniem mandatu poselskiego - poinformowała dziś Prokuratura Krajowa. Marszałek Sejmu został przekazany wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Koalicji Obywatelskiej. To kolejna sprawa, w której Nitras narusza czyjąś nietykalność cielesną.

Sławomir Nitras
fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska; oraz tło - pixabay.com @AJEL

Uchylenie immunitetu Sławomirowi Nitrasowi pozwoli na przedstawienie mu zarzutu popełnienia przestępstwa o charakterze chuligańskim

 - podaje PK.

Do zdarzenia doszło 27 października 2020 r. na sali posiedzeń Sejmu. Według informacji przekazanych przez PK, Sławomir Nitras podszedł niespodziewanie do posła Wiesława Krajewskiego i bez powodu z impetem popchnął go oboma rękoma. Ten uchronił się przed upadkiem tylko dlatego, że w porę chwycił się oparcia ławy poselskiej.

Atak Sławomira Nitrasa zarejestrował sejmowy monitoring. Przesłuchani w sprawie świadkowie zeznali, że do wybuchu agresji posła nie było żadnego powodu. Wskazywali na gwałtowność zachowania i celowe działanie parlamentarzysty

 - wskazuje prokuratura.

PK przypomniała, że w październiku 2020 roku do Sejmu trafił już wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Nitrasa do odpowiedzialności karnej. Wniosek dotyczył naruszenia nietykalności cielesnej dwóch posłów i zmuszanie dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej. 

Także w 2018 roku Nitras miał problemy z utrzymaniem w spokoju swoich rąk. Jak wówczas informowaliśmy Instytut Ordo Iuris podjął działania mające na celu pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła. Instytut informował, że według Ordo Iuris, złamał on prawo w trakcie legalnej pikiety antyaborcyjnej. Polityk Platformy Obywatelskiej miał znieważyć działacza pro-life i naruszyć jego nietykalność cielesną .

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Sławomir Nitras #wniosek o uchylenie immunitetu #prokuratura #naruszenie nietykalności cielesnej

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo