Dorota Kania UJAWNIA: Kulisy ataków na Kościoły. „To próba zohydzenia i skojarzenia Kościoła z zarazą”

Posłowie i posłanki Lewicy oraz działacze i działaczki Strajku Kobiet śledzą, ile osób wchodzi do kościołów. Podobne działania były organizowane przez komunistów w czasie nie tak bardzo odległym. I właśnie o tej trochę kuriozalnej akcji lewicowych środowisk będzie dzisiejszy „Koniec systemu” – zapowiadała program red. Dorota Kania. W drugiej części programu gościem był mec. Jerzym Kwaśniewskim, prezesem zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Nie miał on wątpliwości, że działania w ramach akcji #policzmysie i #apostazjachallenge mają na celu skojarzenie wiary i Kościoła z zarazą.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dziennikarka zwróciła uwagę, że od pewnego czasu przez działaczy organizacji lewicowych i sympatyków Strajku Kobiet filmowane i liczone są osoby wchodzące i wychodzące z kościołów. Na tej podstawie o rzekomych naruszeniach obostrzeń informowana jest policja oraz służby sanitarne. Redaktor Kania zwróciła uwagę, że choć cała akcja spotkała się już z falą krytyki, może ona stanowić element większej układanki.

W drugiej części programu gościem był mec. Jerzym Kwaśniewskim, prezesem zarządu Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Nie miał on wątpliwości, że działania wymierzone w Kościół mają na celu skojarzenie wiary i Kościoła z zarazą.

Mamy do czynienia z aktem chrystianofobicznym. Próbą obrzydzenia… Dziwne, że te same osoby nie liczą osób, które są w supermarketach korzystając z niedzieli handlowej, czy pojawiają się na bazarkach, a przychodzą pod kościoły liczą ludzi, choć frekwencja jest i tak bardzo mała.
- mówi prezes Ordo Iuris.

Mecenas Jerzy Kwaśniewski zwraca uwagę, że przepisy, które chronią polski kościół, są dokładnie takie same, jak dla wszystkich innych wyznań religijnych.

W czasie, kiedy w całej Europie są chronione uczucia religijne, u nas dzieją się tego typu rzeczy. Te same przepisy chronią przecież każdego wyznawcę, który chce uczestniczyć w wyznawaniu swojej wiary. Te same przepisy na równi chronią Żydów, muzułmanów, prawosławnych… Każdego wyznawcę, który chce uczestniczyć w kulcie religijnym.Skupienie się na Kościołach jest aktem dyskryminacji i nienawiści. Mam wrażenie, że jest to dostrzegane nawet w Koalicji Obywatelskiej. Te kampanie mają na celu stworzenie wokół religii niechęci. To próba zohydzenia i skojarzenia Kościoła z zarazą.
- tłumaczył mec. Kwaśniewski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#Dorota Kania #Jerzy Kwaśniewski #Ordo Iuris #Koniec Systemu

albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo