Afery z „Sokiem z Buraka” ciąg dalszy. Minister przyznaje: Giertych nie powinien być adwokatem

"Roman Giertych powinien być usunięty z listy adwokatów i nie wykonywać tego zawodu" - uważa minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Chodzi o informacje ujawnione przez TVP Info na temat kontaktów Giertycha z twórcą "Soku z buraka". Według ministra Czarnka "tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata".

Roman Giertych
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Portal TVP Info ujawnił treść rozmów pomiędzy twórcą i administratorem hejterskiego profilu „Sok z Buraka” Mariuszem Kozakiem-Zagozdą, a mec. Romanem Giertychem. Wynika z nich, że Kozak-Zagozda wielokrotnie zwracał się z prośbami o finansową pomoc do Giertycha. 

- W moim przekonaniu tego rodzaju zachowanie nie licuje z godnością adwokata. W związku w powyższym powinien być usunięty z listy adwokatów i nie powinien dalej wykonywać zawodu adwokata. Dziwię się, że adwokatura w tej kwestii do tej pory milczy

 – powiedział portalowi TVP Info Czarnek, dodając:

"Bez wątpienia zachowanie jest obrzydliwe. Zarówno pana Kozaka-Zagozdy, jak i pana Giertycha, który mu w tym procederze hejtowania i to takiego obrzydliwego hejtowania, pomagał. Dwulicowe zachowanie i dwulicowość Romana Giertycha jest znana nie od dzisiaj, odkąd odszedł z polityki i wszedł ponownie w świat polityki po tamtej stronie. Dziwię się, że adwokatura nie reaguje na tego typu zachowanie mecenasa Giertycha, bo tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata"

TVP Info pisząc o kontaktach Giertycha z Kozakiem-Zagozdą stwierdziło m.in., że ten drugi "pomagał mu w autopromocji politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., w lansowaniu zaprzyjaźnionych z Giertychem polityków, a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska spacer byłego premiera do warszawskiej prokuratury".

Portal tvp.info informował też, że administrator strony "Sok z Buraka" Mariusz Kozak-Zagozda prosił regularnie o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś - jak wynika z informacji podanych przez tvp.info - go udzielał.

W związku z publikacją portalu TVP Info mec. Roman Giertych zapowiedział, że pozwie portal telewizji.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sok z Buraka #Roman Giertych

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo