„Co może być atrakcyjnego w kilkudziesięciokilometrowym nocnym wędrowaniu, nierzadko w strugach deszczu, czasem w całkowitej samotności? Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie sport ani fanaberia ekscentrycznych katolików, lecz wyzwanie, do którego może się włączyć każdy, kto szuka drogi do duchowej przemiany”.
- kulisy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przybliża w swoim tekście Leszek Galarowicz.

Ponadto w numerze:

  • Męczeństwo chrześcijan - przez wieki nic się nie zmieniło

„W trakcie Wigilii Paschalnej jednym z istotnych elementów liturgii jest modlitwa Litanią do Wszystkich Świętych. Ma ona w sobie ukryty niesamowity sens – to przegląd historii Kościoła poprzez kolejnych świętych, z których wielu było męczennikami za wiarę. Niesienie Krzyża – cierpienia i męczeństwo – było od wieków wpisane w los chrześcijanina. Od św. Szczepana poczynając, a kończąc na prześladowaniach we współczesnym świecie. Krzyżem znaczone są całe dzieje chrześcijaństwa”.
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.

  • Rodzina jest skarbem - rozmowa z min. Marleną Maląg 

„Po raz kolejny zdajemy egzamin z naszej solidarności. Udowadniamy, że jako wspólnota potrafimy stanąć na wysokości zadania i otaczać opieką najsłabszych. Dość wspomnieć Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, w ramach którego udzielana jest pomoc osobom starszym w czasie epidemii. W tę akcję szczególnie chętnie włączyło się młode pokolenie – kilkanaście tysięcy wolontariuszy”.
- mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Rozmawia Dorota Kania

  • Seksbiznes I fundacja sponsorowana przez Warszawę 

„Nieformalna organizacja broniąca „praw” prostytutek i sutenerów urządziła w 2017 roku SexWorkFest. Na imprezie, na którą zaproszono prostytutki i kobiety zainteresowane tą „pracą”, puszczano przemówienie Pye Jakobsson – zdemaskowanej wcześniej przez skandynawskie media menedżerki i właścicielki klubu erotycznego. Patronat nad wydarzeniem objęła fundacja „Pozytywni w tęczy”, sponsorowana przez miasto Warszawa i samorząd Mazowsza”.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Prezydent pod specjalnym nadzorem

„Od kryzysu na granicy przez agresywną postawę chińskiej dyplomacji po nowe kłopoty Huntera Bidena i nuklearne zagrożenie ze strony Korei Północnej. Prezydentura nie szczędzi Joemu Bidenowi wyzwań. Na szczęście dla niego zawsze może liczyć na przyjazne traktowanie w amerykańskich mediach”.
- czytamy w tekście Macieja Kożuszka.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.