Szczęściarzy deszcz nie dosięgnie! Pogoda na dziś

We wtorek we wschodniej części kraju spodziewany jest deszcz, jednak na pozostałym obszarze prognozowane są lokalne rozpogodzenia, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim - powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

pixabay

Jak podkreśliło IMGW, we wtorek Polska znajdzie w zasięgu wyżu znad Europy południowej, a z południowego zachodu napłynie do nas ciepłe powietrze.

Synoptyk Instytutu Mateusz Barczyk podkreślił, że we wtorek wschód kraju "przywita nas deszczem".

Szczególnie dużo tego deszczu będzie w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, ale miejscami może padać w całej wschodniej połowie kraju, a także we wschodniej części Pomorza

- powiedział.

Na pozostałym obszarze nie powinno padać i powinny pojawić się rozpogodzenia. - Szczególnie dużo tych rozpogodzeń będzie na Ziemi Lubuskiej, na Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim - dodał Barczyk. Temperatura wyniesie od ok. 7 stopni na wschodzie Polski do 10 stopni Celsjusza na zachodzie.

W kolejnych dniach pogoda ma ulegać poprawie, a najładniejsza aura spodziewana jest w środę – temperatura ma wtedy wynieść od 15 stopni do 21 stopni Celsjusza.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda na dziś #prognoza pogody

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo