Korupcja w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie. CBA zatrzymało jednego z kierowników

Przedstawiciel Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Mężczyzna, który miał żądać i przyjmować łapówki od stołecznego przedsiębiorcy w zamian za preferencyjne warunki wynajęcia Hali Torwar usłyszał trzy zarzuty korupcyjne.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek w godzinach porannych w Warszawie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego od blisko dwóch miesięcy prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwo i gromadzili materiał dowodowy, który stał się podstawą do przedstawienia zarzutów kierownikowi jednego z pionów Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał, że przeprowadzono przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego, w Centralnym Ośrodku Sportu oraz w firmach powiązanych z procederem korupcyjnym. Podejrzany 50-latek został w poniedziałek przesłuchany, zostały mu przedstawione trzy zarzuty korupcyjne.

"Są to zarzuty żądania oraz przyjmowania korzyści majątkowych. Podejrzany usłyszał zarzut żądania oraz przyjęcia w latach 2018 i 2019 r. korzyści majątkowej w łącznej kwocie kilkunastu tysięcy złotych od warszawskiego przedsiębiorcy m.in. w zamian za preferencyjne warunki wynajęcia Hali Torwar w celu organizacji koncertów, jak również możliwość realizacji przez wskazanego przedsiębiorcę umów związanych z utrzymaniem czystości na terenie obiektów Torwar"

– podała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień złożonych przez oskarżonego z uwagi na rozwojowy charakter śledztwa. Po przedstawieniu mężczyźnie zarzutów prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego z uwagi na obawę matactwa i grożącą mu surową karę, tj. do 8 lat pozbawienia wolności.

"Sąd uwzględnił złożony wniosek i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy"

– podała prok. Skrzyniarz.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#CBA #korupcja #COS #Warszawa #zarzuty

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo