Jakie pochodzenie koronawirusa? Jutro WHO przedstawi raport na ten temat

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w poniedziałek, że raport międzynarodowej misji ekspertów, którzy badali w Chinach przyczyny wybuchu pandemii koronawirusa, zostanie opublikowany we wtorek. W niedzielę został on przekazany państwom należącym do WHO.

Miguel Á. Padriñán; pixabay.com / Creative Commons CC0

Raport misji, która została zorganizowana pod egidą WHO, mają do wtorku przeanalizować eksperci tych krajów.

Po opublikowaniu raportu w Genewie, w siedzibie WHO o godz. 16 zacznie się konferencja prasowa, dostępna wirtualnie dla dziennikarzy na całym świecie.

Wcześniej w poniedziałek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że rozważane są wszystkie hipotezy dotyczące pochodzenia koronawirusa i każda z nich wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań.

Zespół międzynarodowych ekspertów WHO przybył do Chin w połowie stycznia. Po przejściu obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny rozpoczął prace w terenie, wizyty w instytucjach i spotkania z naukowcami chińskimi. W czasie pobytu w Wuhanie, gdzie zdiagnozowano pierwsze infekcje nowym wirusem, eksperci odwiedzili m.in. szpitale, laboratoria centrów kontroli chorób, targ Huanan i oraz Instytut Wirusologii.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#WHO #Światowa Organizacja Zdrowia #koronawirus #epidemia #Chiny #pochodzenie koronawirusa #laboratorium Wuhan #Wuhan #Tedros Adhanom Ghebreyesus

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo