Wyłudził prawie 10 mln zwrotu VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało śląskiego przedsiębiorcę z branży informatycznej, który w 2015 r. miał wyłudzić zwrot VAT na prawie 10 mln zł. To kolejny zatrzymany w tej sprawie. Wcześniej przedstawiono zarzuty 16 osobom.

pixabay

Wydział komunikacji społecznej Biura w poniedziałek podał, że zatrzymania kolejnej osoby w tym śledztwie dokonali funkcjonariusze z katowickiej delegatury CBA.

Według śledczych przestępstwo polegało m.in. na wystawianiu nierzetelnej dokumentacji, w tym transportowej, z której miał wynikać obrót towarów z udziałem podmiotów zagranicznych. Dokumenty były wystawiane i przedkładane dla uwiarygodnienia fikcyjnych zdarzeń gospodarczych i na ich podstawie firma uzyskiwała nienależny zwrot VAT - ustalili śledczy.

Zatrzymany mężczyzna po zakończeniu czynności przez CBA trafił do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszał zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach.

Wydział podał, że prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, zakaz kontaktu z innymi podejrzanymi w sprawie oraz dozór policji.

CBA zapowiedziało, że planowane są kolejne czynności w tej sprawie. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#CBA #Centralne Biuro Antykorupcyjne #VAT

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo