"Zablokujemy atak na rodzinę"

Zablokujemy atak na rodzinę - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. "Na pewno nie ma i nie będzie naszej zgody na ideologizację polskich dzieci w duchu lobby LGBT+" - podkreśla.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Free-Photos

W rozmowie z dziennikiem wiceminister został zapytany o strategię na rzecz praw dziecka przygotowaną przez KE.

"Przygotowana przez KE strategia nie ma charakteru wiążącego, nie jest więc prawem, lecz aktem politycznym" - zaznacza Romanowski. "Stanowi jednak pewien sygnał i wytycza kierunek, wskazując, na co Unia Europejska będzie zwracać uwagę i czym będzie zajmować się w swoich przyszłych działaniach legislacyjnych" - dodaje wiceminister.

"Na szczęście w przypadku regulacji spraw rodzinnych na szczeblu UE wymagana jest jednomyślność wszystkich państw członkowskich, dzięki czemu jako Zjednoczona Prawica będziemy mogli zablokować rozwiązania uderzające w instytucję rodziny oraz sprzeczne z dobrem dziecka"

- podkreślił.

Przyznaje przy tym, że "same cele strategii na rzecz dzieci na pozór wydają się ambitne", niemniej widzi "wiele zagrożeń w związku ze środkami przyjętymi do ich osiągnięcia". "Obecna w strategii ideologia gender, to bowiem współczesne wcielenie marksizmu, a bardzo dobrze pamiętamy, że w Polsce w warstwie propagandowej komuniści też zawsze walczyli o pokój na świecie, lecz były to tylko słowa, a praktyka okazywała się zupełnie inna" - ocenia.

Na uwagę, że "KE widzi dzieci jako inicjatorów zmian w życiu demokratycznym i chodzi m.in. o stereotypy związane z płcią, mowa jest też w strategii o LGBT, zmianie płci", Romanowski odpowiada, że "w strategii KE dzieci stają się narzędziem walki ideologicznej prowadzonej przez brukselski establishment oraz ideologów gender."

"Pod pozorem ochrony praw dziecka próbuje się przemycić tylnymi drzwiami przymusową seksualizację dzieci od najmłodszych lat, stąd też liczne sformułowania o zmianie płci czy rzekomych stereotypach płciowych" - uważa wiceminister. "W mojej ocenie to odbieranie dzieciom prawa do ich dzieciństwa" - dodaje.

"Należy bowiem pamiętać, że genderowa strategia, to de facto pierwszy krok w kierunku pozatraktatowego narzucenia przez UE możliwości adopcji dzieci przez homoseksualistów w całej wspólnocie" - zauważa wiceminister. "To działanie wbrew art. 4 TUE, który potwierdza zasadę tożsamości konstytucyjnej państw członkowskich" - dodaje.

"Na pewno jednak nie ma i nie będzie naszej zgody na ideologizację polskich dzieci w duchu lobby LGBT+. Stanowisko Solidarnej Polski jest tutaj jasne" - zapewnia Romanowski.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

albicla.com@grzegorzbronski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo