Rząd zachęca: pobierz Stop Covid

Aplikacja STOP COVID skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, umożliwia samokontrolę stanu zdrowia i zapisanie się na test; ściągnij, uruchom, dbaj o siebie i innych - zaapelowała dziś Kancelaria Premiera.

zdjęcie ilustracyjne
fernandozhiminaicela CC0

Jak podkreślono we wpisie KPRM na Twitterze, aplikacja skanuje otoczenie użytkownika w poszukiwaniu innych telefonów, na których jest zainstalowana, a następnie „zapamiętuje” je na 14 dni.

„Jeśli na COVID-19 zachoruje użytkownik, z którym twój telefon miał kontakt w odległości bliższej niż 2m, dłużej niż 15 min, aplikacja powiadomi cię o tym i podpowie, co robić”

- czytamy.

KPRM wskazuje, że aplikacja informuje o kontakcie z koronawirusem, ale umożliwia także samokontrolę stanu zdrowia, szybkie i wygodne zapisanie się na test, zgłoszenie chęci zaszczepienia się oraz dostęp do formularza rejestracji na szczepienie.

Podkreślono też, że aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Nie wymaga podawania żadnych danych ani nie ma dostępu do plików przechowywanych na telefonie; informacje o napotkanych urządzeniach są zakodowane i przechowywane w telefonie tylko przez dwa tygodnie; wysyłane powiadomienia są anonimowe - zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy - czytamy.

KPRM zaznacza, że więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/stopcovid.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

albicla.com@mareknowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo