Zaczęto wydawać paszporty szczepionkowe

Rząd wspólnoty autonomicznej Walencji, na wschodzie Hiszpanii, ogłosił w sobotę emisję tzw. paszportów szczepionkowych. Dokument mogą odebrać wszystkie osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę preparatu przeciwko Covid-19.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com

Jak poinformowała w sobotę odpowiedzialna za służby medyczne wspólnoty autonomicznej Walencji Ana Barcelo, paszport szczepionkowy jest na razie jedynie dokumentem informacyjnym. Sprecyzowała, że w związku z jego posiadaniem obywatelom nie przysługują żadne przywileje.

Barcelo wyjaśniła, że dokument potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi można pobierać już od soboty po zalogowaniu się na stronie internetowej regionalnych służb sanitarnych Walencji. Istnieje możliwość jego wgrania do telefonu komórkowego lub wydrukowania na papierze.

- W ten sposób, dzięki paszportowi szczepionkowemu każdy nasz obywatel będzie wiedział, ile dawek szczepionki przyjął, od jakiego producenta one pochodziły, a także, jaki był numer pakietu, z którego pochodziły poszczególne dawki - dodała Barcelo.

Według szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii dotychczas w całym kraju wykorzystano 83 proc. z ponad 8,5 mln dawek szczepionki przeciw SARS-CoV-2 dostarczonych tam przez koncerny Pfizer, Moderna i AstraZeneca.

Służby medyczne Hiszpanii, która od kwietnia zacznie szczepić również preparatem spółki Janssen, szacują, że w pełni zaszczepionych w całym kraju jest 2,5 mln osób.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo