Kozak-Zagozda zareagował na ujawnione nagrania z Giertychem. Szybko otrzymał odpowiedź

Mariusz Kozak-Zagozda odniósł się do ujawnionych dziś rozmów z Romanem Giertychem. „Ponownie, ja i moja rodzina doświadczamy manipulacji i pomówień” – napisał. Tłumacząc pojawiające się w stenogramie rozmów podziękowania podał, że kancelaria Giertycha doprowadziła do zasądzenia dużego odszkodowania po śmierci jego teściowej. „Zagozda kłamie” – zareagował Samuel Pereira.

Zdjęcie ilustracyjne
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Dziś rano wyszły na jaw rozmowy Romana Giertycha z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą, administratorem profilu hejterskiego "Sok z Buraka". Okazuje się, że mecenas ma spory wpływ na treści, jakie pojawiały się na tym hejterskim profilu.

Do sprawy odniósł się sam Giertych. Nie pisał jednak o sobie. Zalinkował oświadczenie swojego klienta „pana Mariusza Kozaka w spr. stenogramów rozmów pomiędzy mną a nim”. Jak podkreślił, stenogramy są „nielegalne, ujawniające tajemnicę adwokacką, zrobione pewnie przez CBA”.

Zagozda w oświadczeniu odniósł się do tego fragmentu ujawnionych rozmów:

12 grudnia 2018, 22:46

Mariusz Kozak-Zagozda: Dobry wieczór Panie Romanie. Dziękuję za całą pomoc jaką mam od Pana. W imieniu całej rodziny. Jednocześnie moja dobra znajoma prosi, abym zapytał Pana czy zgodzi się Pan na wywiad. Ona prowadzi serwis PLATFORMA VIDEO – stronę na facebooku wspierającą PO. Niedawno robiła wywiad z Radosławem Sikorskim. Teraz próbuje zaprosić Pana. Może przyjechać do Warszawy, w dowolne miejsce, oby z Panem porozmawiać. Ola jest ze Szczecina, bardzo sympatyczna i wydaje się wystarczająco elokwentna. Będę zobowiązany za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam :) Mariusz

Co napisał? Podał, że ponownie doświadcza manipulacji. Napisał, że w 2018 roku miał miejsce tragiczny wypadek autobusowy, w którym zginęła jego teściowa.  

Dziękowaliśmy za pomoc wielokrotnie

„Ja i moja rodzina zostaliśmy wtedy klientami Kancelarii Pana Romana Giertycha, która przeprowadziła postępowanie i doprowadziła do zasądzenia ze strony PZU na korzyść mojej rodziny dość dużego odszkodowania. Kancelaria otrzymała za swoją pracę określone prawem wynagrodzenie. Wielokrotnie dziękowaliśmy Panu Mecenasowi za tę pomoc”

– tłumaczy.

Podał, że wmanipulowanie tych podziękowań w treści nagrań i „stawianie nas oraz Pana Mecenasa Giertycha w świetle przyjmowania jakichś korzyści za wyssane z palca rzekome działania w mediach społecznościowych, uważam za niedopuszczalne”.

Zapowiedział, że w zw. z tą sprawą podejmie adekwatne kroki prawne.

Do sprawy odniósł się Samuel Pereira, autor artykułu.

Mecenas Roman Giertych opublikował oświadczenie Mariusza Kozaka-Zagozdy, który kłamie. Sprawa odszkodowania dla jego mamy 1. nie pojawia się w publikacji 2. pojawiła się w rok po rozpoczęciu współpracy z mec. Giertychem ps. Zazwyczaj to chyba klient płaci adwokatowi, nie odwrotnie

– podał.

 


Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

#Pereira #Sok z Buraka #Zagozda #Giertych

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo