Roman Giertych i hejterski Sok z Buraka. Co ich łączy? Ujawniono treści rozmów!

Wyszły na jaw rozmowy Romana Giertycha z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą, administratorem profilu hejterskiego "Sok z Buraka". Jak się okazuje, mecenas Giertych stoi za „spontaniczną” akcją „spaceru Donalda Tuska” z 2017 r. Były szef LPR razem z administratorem „Soku” organizował tę akcję.

Roman Giertych
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Sok z Buraka to ulubiony profil "obrońców demokracji". Znany jest ze swego zaangażowania w tworzeniu kłamliwych informacji. W ubiegłym roku wyszło na jaw, że dwie osoby administrujące profil - Mariusz Kozak-Zagozda i Marcin Mycielski - pracują dla sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Dziś zapis rozmów między Romanem Giertychem a Mariuszem Kozakiem-Zagozdą opublikował portal tvp.info.

Okazuje się, że mecenas ma spory wpływ na treści, jakie pojawiały się na tym hejterskim profilu. Jak czytamy, Giertych i Zagozda spotkali się w 2017 roku w toalecie w jednej z galerii w Warszawie, a ich kontakt utrzymywał się przez kilka lat przez łączników: „Wojciecha” i „Sebastiana”.

”Według naszych informacji chodzi o Wojciecha Wierzejskiego, który prowadził stronę Giertycha na Facebooku oraz Sebastiana Jarguta, który w KRS widnieje jako prezes zarządu GIERTYCH KANCELARIE SP. Z O.O.”

– podaje tvp.info.

Portal publikuje zapisy rozmów między Romanem Giertychem, a twórcą i administratorem „Soku z Buraka”

27 czerwca 2017, 8:24

Roman Giertych: W czwartek 3.08 o g. 10 na ul. Rakowieckiej w Warszawie Prokuratura wzywa Donalda Tuska. Może zainicjuje pan spacer? To wypromowałoby Sok.

Mariusze Kozak-Zagozda: Taaaaak :)

11:01

MK: Już się dzieje na soku. Zaraz będzie wspólne wydarzenie na fb, razem ze stronami kodu, racjonalna polska, nie lubię pisu, obywatele rp, prawicowa rp.

13:19

RG: Mam prośbę, aby napisy zapraszające były w kolorze biało-czerwonym. Bo te wyglądają jak kolory RFN.

2 sierpnia 2017, 21:48

MK: Jutro ma być sporo ludzi. Bardzo dużo pisze i pyta. Za chwilę startuje kolejna akcja z przypomnieniem. Rano ponownie. Piszą wszystkie strony opozycyjne na facebooku

22:06

MK: Sprawdziłem. Pierwsza część dzisiejszej akcji zapraszania na spacer ruszyła 13 godz. temu. Teraz trwa druga tura. Na spacer zwołują strony: sokzburaka, racjonalna polska, nie lubię pis-u, memnews, kod, kod-mazowsze, obywatele rp, prawicowa rzeczpospolita ludowa, i dołączyła do tego niezależnie od nas PO.

RG: Super

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

#mec. Roman Giertych #Sok z Buraka #hejt #Donald Tusk #opozycja

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo