Justyna Kowalczyk objęła ważne stanowisko: "Kogoś takiego potrzebowaliśmy"

Justyna Kowalczyk-Tekieli została wybrana na dyrektora sportowego Polskiego Związku Biathlonu. Wybitna była biegaczka narciarska zastąpi Adama Kołodziejczyka, który objął funkcję trenera kadry narodowej. "Kogoś takiego potrzebowaliśmy" - powiedział prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz.

Justyna Kowalczyk-Tekieli została dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Kowalczyk-Tekieli jest jedną z najwybitniejszych reprezentantek Polski w sportach zimowych. Odnosiła wiele sukcesów, m.in. zdobyła po dwa złote medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, czterokrotnie triumfowała w prestiżowym cyklu Tour de Ski i tyle samo razy zdobyła Kryształową Kulę za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z biathlonem nie miała jednak wiele wspólnego.

W środowisku biathlonowym trudno znaleźć osoby, które byłyby w stanie znacząco zmienić spojrzenie na wiele zagadnień i zweryfikować nasze poglądy. Od kilkunastu lat jesteśmy ciągle w tym samym gronie. Stąd pomysł by sięgnąć po Justynę, a więc osobę z bardzo bliskiej nam dyscypliny, z kompletnie inną filozofią. Jej specyficzne podejście do sportu, do trenowania, do kariery sportowej będzie miało ogromne znaczenie. Kogoś takiego potrzebowaliśmy

- powiedział prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz, cytowany w komunikacie.

To dalszy ciąg przetasowań w strukturze PZBiath w ostatnich miesiącach. Waśkiewicz został prezesem niespełna rok temu zastępując Dagmarę Gerasimuk, która objęła posadę dyrektora rozwoju Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU).

Z kolei po minionym sezonie z funkcji trenerów kadr kobiet i mężczyzn odeszli, odpowiednio, Niemiec Michael Greis i Norweg Anders Bratli. Obie grupy zostały połączone w jedną, a poprowadzi ją właśnie dotychczasowy dyrektor sportowy Kołodziejczyk. W poniedziałek ogłoszono, że wśród jego asystentów znalazła się Agnieszka Cyl.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Justyna Kowalczyk #biathlon #sporty zimowe

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo