Z OSTATNIEJ CHWILI


Wicher na mamucie. Kwalifikacje skoczków narciarskich w Planicy odwołane

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano kwalifikacje przed piątkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Do zaplanowanej na godzinę 15.00 rywalizacji przystąpi 67 zawodników, w tym sześciu Polaków. Wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka.

fot. facebook.com/stekalaofficial

Odwołanie kwalifikacji oznacza, iż punktowanych serii w turnieju Planica 7 będzie sześć - po dwie w piątkowym i niedzielnym konkursie indywidualnym i obie z sobotnich zmagań drużynowych.

Na Letalnicy mocno wieje. Kwalifikacje odwołano

Zwycięzca rozgrywanego po raz trzeci mini cyklu otrzyma premię 20 tys. franków szwajcarskich. W 2018 roku zgarnął ją Stoch, a rok później Japończyk Ryoyu Kobayashi. Edycja 2020 nie odbyła się z powodu pandemii.

Triumf w klasyfikacji generalnej PŚ zapewnił sobie już Norweg Halvor Egner Granerud. Trwa natomiast walka o małą Kryształową Kulę w lotach. Po czwartkowym zwycięstwie jej faworytem stał się Kobayashi. Choć polscy skoczkowie w ostatnich latach odnieśli mnóstwo sukcesów, to tego trofeum nie udało się zdobyć ani Adamowi Małyszowi, ani Stochowi.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #sporty zimowe #Planica

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo