Paulo Sousa nie trafił z wyjściową jedenastką przeciwko Węgrom: "Zmieniłbym niektórych piłkarzy"

Biało-czerwoni po szalonym meczu zremisowali 3:3 z Węgrami na początek eliminacji mistrzostw świata. Debiutujący na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa nie do końca był zadowolony z wyborów, jakie dokonał wskazując wyjściowy skład w Budapeszcie. "Zmieniłbym niektórych piłkarzy" - przyznał trener po spotkaniu.

fot. PZPN

Polska przegrywała od 52. minuty 0:2, ale kilka chwil później w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobyła dwa gole i doprowadziła do remisu. Niespełna kwadrans przed końcem meczu gospodarze znów objęli prowadzenie, ale później wynik ustalił Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie byliśmy powolni. Wszystko, co robiliśmy z piłką, pozwalało naszym rywalom na zmniejszenie dystansu. Kiedy rozgrywaliśmy piłkę, żeby wciągnąć przeciwników na naszą połowę, nie robiliśmy tego dostatecznie szybko. Nasi pomocnicy ustawiali się zbyt daleko, do tego czasem tyłem do bramki rywali. Wtedy trudno gra się do przodu i nie da się narzucać większego tempa. W drugiej połowie poprawiliśmy się, wszystko wyglądało lepiej, choć niewystarczająco

- analizował Sousa podczas rozmowy na antenie TVP Sport.

Jego zdaniem postawa Biało-czerwonych była na tyle dobra, że należało im się zwycięstwo:

Zasłużyliśmy na to, by wygrać ten mecz. Oczywiście, popełnialiśmy błędy w defensywie i to jest coś, nad czym musimy popracować. Potrzeba nam więcej agresji i szybszego +zamykania+ przestrzeni. Mentalność była właściwa. Drużyna dobrze operowała piłką, stwarzała sytuacje. Zobaczyliśmy jednak też, że mamy wiele do zrobienia w obronie.

Biało-czerwoni rozpoczęli odrabianie strat po zmianach wprowadzonych przez Sousę, na boisku pojawili się m.in. Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak, którzy zdobyli po jednej bramce, a ponadto na środku obrony zmieniony został debiutujący w czwartek w reprezentacji Michał Helik - jego miejsce zajął Kamil Glik.

Helik miał żółtą kartkę i nie mogliśmy ryzykować, dlatego na boisko wszedł Kamil Glik. Dzięki temu było bezpieczniej. Natomiast zmiany ofensywne miały na celu zwiększenie ruchliwości i tempa, a także zapewnienie większej przestrzeni Piotrowi Zielińskiemu, który miał wnieść kreatywność w budowanie naszych akcji

- wyjaśnił selekcjoner.

Sousa nie ukrywał też, że gdyby mógł cofnąć czas i znów ustawić zespół przed rozpoczęciem spotkania, jego decyzje byłyby inne.

Nie powiem, jakie to byłyby zmiany, ale ogólnie - zmieniłbym niektórych piłkarzy.

W niedzielę Polska zagra w Warszawie z Andorą, a 31 marca - z Anglią w Londynie. W grupie I rywalizują także Albania i San Marino.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paulo Sousa #piłka nożna #Polska-Węgry #eliminacje mistrzostw świata

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo