Cenckiewicz ostrzega na Albicla.com: Uważajcie na memy! Zapadł wyrok na korzyść... Nitrasa

Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował w maju 2019 roku, że historyk Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić posła KO Sławomira Nitrasa za udostępnienie mema w mediach społecznościowych. Dziś orzeczenie to podtrzymał sąd apelacyjny. - Przegrałem! Zapłacę 5 tys. zł lub więcej za podanie mema na twiterze o Sławomirze Nitrasie. Uważajcie na memy! Karalne i płatne! – przestrzegł we wpisie w serwisie Albicla.com szef WBH. 

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/ Filip Blazejowski

Decyzją sądu, Cenckiewicz ma przeprosić Nitrasa i dodatkowo przekazać 5 tys. zł na hospicjum.

Przyczyną skazania Sławomira Cenckiewicza był ten oto wpis na Twitterze.

Mem podany przez historyka stanowił komentarz do tzw. „ciamajdanu” z 2016 roku, kiedy to posłowie opozycji okupowali sejmową salę posiedzeń. To właśnie wówczas pojawił się film, na którym było widać posła Sławomira Nitrasa przeszukującego rzeczy pozostawione przez posłów Zjednoczonej Prawicy.

Z rozstrzygnięcia zadowolony jest Nitras. - Dzisiaj już prawomocny wyrok. Sąd Apelacyjny w Szczecinie stwierdził, że pan Cenckiewicz naruszył moje dobra osobiste i musi przeprosić. Nie ma zgody na język nienawiści i pogardy. Szczególnie na szczytach władzy. Ten wyrok niech będzie przestrogą – napisał poseł KO na Twitterze.

Sąd postanowił, że Sławomir Cenckiewicz musi opublikować oświadczenie o treści:

"W informacjach publikowanych przeze mnie na portalu Twitter zawarłem nieprawdziwe insynuacje, dotyczące posła Sławomira Nitrasa, jakoby dopuścił się w trakcie pełnienia swoich obowiązków przestępstwa. Moje wpisy zawierają nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste Sławomira Nitrasa sugestie, w związku z czym za swoje publikacje przepraszam".

Dodatkowo, nie może usuwać tego oświadczenia przez pół roku od daty uprawomocnienia się wyroku.
 

 


Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

#Sławomir Nitras #Sławomir Cenckiewicz

albicla.com@przemyslawobluski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo