50-latek dwukrotnie chciał uciekać z izolacji w szpitalu covidowym

50-letni pacjent dwukrotnie próbował opuścić oddział covidowy w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem przebywał w izolacji. Za pierwszym wyszedł normalnie, za drugim wyskoczył przez okno – poinformowała policja.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazała rzeczniczka miejscowej policji mł. asp Marzena Laczkowska, 50-latek miał wykonane dwa testy na obecność koronawirusa. Jeden wynik był pozytywny, drugi negatywny. W związku z tą rozbieżnością zdecydowano o umieszczeniu pacjenta w izolacji na oddziale covidowym.

Mężczyzna postanowił jednak opuścić szpital. Za pierwszym razem policjanci odnaleźli go, gdy szedł ulicą kilka ulic dalej. Został zatrzymany, a następnie odwieziony karetką do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia 50-latek próbował drugi raz uciec ze szpitala. Wyskoczył przez okno na pierwszym piętrze i upadł na betonowe podłoże.

"Na szczęście nic poważnego mu się nie stało; odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu"

– powiedziała rzeczniczka. Dodała, że policja przekazała materiały w sprawie 50-latka do miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny i izolacji sanepid może nałożyć karę finansową.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #szpital #ucieczka

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo