Dworak z „obstawą” przed komisją

Buta, arogancja – tak oceniają posłowie wyjaśnienia Jana Dworaka, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jakie złożył na posiedzeniu sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej w związku ze skandalicznym nieprzyznaniem koncesji na naziemne

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Buta, arogancja – tak oceniają posłowie wyjaśnienia Jana Dworaka, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jakie złożył na posiedzeniu sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej w związku ze skandalicznym nieprzyznaniem koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe Telewizji Trwam – pisze Nasz Dziennik.

Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Komisja rozpatrzyła wniosek wstępny posłów Prawa i Sprawiedliwości o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka oraz członków Rady: Witolda Grabosia, Krzysztofa Lufta i Sławomira Rogowskiego, w związku z nieuzasadnionym nieprzyznaniem przez ten organ miejsca na multipleksie Telewizji Trwam.

Wyjaśnienia składał m.in. Dworak. – Nie chciał odpowiadać na pytania. Zasłaniał się przepisami, wykazał się arogancją. Przybył z „obstawą” adwokatów relacjonuje przebieg spotkania posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS) w rozmowie z portalem NaszDziennik.pl.

Na komisji stawili się wszyscy członkowie KRRiT: Dworak, Luft, Graboś i Rogowski. Przedstawili swoje stanowisko wobec wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej. Pytania zadawali m.in.: wiceprzewodniczący komisji – Andrzej Duda i Arkadiusz Mularczyk (SP), oraz posłowie – Pawłowicz, Wojciech Zubowski (PiS) i Czesław Hoc (PiS).

Jak podaje portal NaszDziennik.pl, na początku marca odbędzie się przesłuchanie na komisji  świadków, m.in. przedstawicieli Fundacji Lux Veritatis, nadawcy Telewizji Trwam.

Zobacz nagranie z Sejmu


 

 


Źródło: naszdziennik.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo