„Prezydent nie otrzymał bezpośredniego zaproszenia do wzięcia udziału w pracach zespołu ds. prywatyzacji stołecznej sieci ciepłowniczej”.
- odpowiada rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka na pytanie w tej sprawie.

Jednak zdecydowanie zaprzeczył temu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Prezydent Rafał Trzaskowski otrzymał zaproszenie do udziału w pracach komisji. Zostało ono wysłane do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy 25 stycznia. Dostępny jest dokument z moim podpisem. Zapraszam w nim pana prezydenta do udziału w komisji. Z przykrością stwierdzam, że jeżeli rozpowszechnia on informacje o braku zaproszenia, to po raz kolejny został przyłapany na kłamstwie.
- powiedział Ozdoba.

Podkreślił, że sprawy związane ze sprzedażą SPEC oraz działaniem sieci ciepłowniczej są bardzo ważne dla warszawiaków. 

Dziwię się, że pan prezydent nie przejawia zainteresowania tym problemem. Albo mamy tu do czynienie z bałaganem administracyjnym, albo z brakiem woli współpracy z ministerstwem.
- ocenił wiceminister.

Wskazał, że do tej pory komisja nie otrzymała dokumentów z miasta, a tylko z kilku dzielnic, do których się zwróciła.

W styczniu wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba poinformował o powołaniu w ministerstwie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie.

Argumentował, że „po dziesięciu latach warto się zastanowić, czy prywatyzacja sieci ciepłowniczej była opłacalna i była dobrą decyzją”.

Siecią ciepłowniczą dostarczającą ciepło systemowe i ciepłą wodę do 80 proc. budynków w Warszawie od października 2011 r. zarządza spółka Veolia Energia Warszawa, będącą częścią międzynarodowej grupy Veolia. Decyzję o prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podjęła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Od początku tego roku w Warszawie doszło do kilkunastu awarii sieci ciepłowniczej. Najpoważniejsza była na ul. Jagiellońskiej.