Zbrodniarz Lenin na okładkach zeszytów szkolnych

  

Kolejna firma wykorzystuje wizerunek zbrodniarza odpowiedzialnego za śmierć milionów osób. Tym razem idee bolszewickie z towarzyszem Leninem ozdobiły okładki zeszytów szkolnych – alarmuje nasz czytelnik z Łęczycy.

Próbowaliśmy skontaktować się z właścicielem firmy TOP-2000, która dopuściła do sprzedaży zeszyty z wizerunkiem przywódcy rewolucji bolszewickiej. Niestety, sekretariat firmy poinformował nas, że szef przez najbliższy tydzień jest nieosiągalny a ewentualny komentarz uzyskamy... jedynie drogą listowną.

W biurze obsługi klienta firmy dowiedzialiśmy się natomiast, że to kolekcja nieaktualna. Jednak jak poinformował nas czytelnik, zeszyty z Leninem na okładce są dostępne w niektórych sklepach w kraju. 

- Propagowanie komunizmu tak samo jak narodowego socjalizmu niemieckiego jest przestępstwem. Polityka historyczna prowadzona jest fatalnie a tego typu emblematy, fotografie, zdjęcia na zeszytach szkolnych wyrządzają wyjątkową szkodę – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Jadwiga Chmielowska, legendarna działaczka opozycji niepodległościowej,  jedna z przywódców podziemia solidarnościowego oraz Przewodnicząca Ruchu Edukacji Narodowej.

- Dzieci nie będą później reagowały prawidłowo na tego typu symbole. Obniża się tzw. próg reakcji i taki symbol będzie kojarzył się z młodością i dzieciństwem – dodaje.

- Uważam, że zeszyty powinny być wycofane a producent powinien zapłacić odpowiednią karę. W budżecie brakuje pieniędzy więc może się przyda na przykład na edukację, czyli na rzecz Ministerstwa Edukacji Narodowej – powiedziała Jadwiga Chmielowska.

Przypomnijmy, łączna liczbą ofiar reżimów państw komunistycznych w XX wieku szacuje się pomiędzy 85 a 100 milionów ludzi!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Lawina w Himalajach. Trwa akcja ratunkowa

Himalaje / pixabay.com/Simon

  

Siedem osób - czterech Południowych Koreańczyków i trzech Nepalczyków - zaginęło w lawinie, która zeszła w masywie mierzącej 8091 m n.p.m Annapurny w Himalajach - poinformowały nepalskie władze. Akcja ratunkowa trwa.

Lawina zeszła na wysokości ok. 3200 m n.p.m., w pobliżu obozu bazowego do wejścia na Annapurnę, po silnych opadach śniegu w piątek.

"Po zejściu lawiny nie ma kontaktu z czterema Południowymi Koreańczykami i trzema Nepalczykami. Wczoraj wieczorem (w sobotę) na miejsce wysłano ekipę ratunkową"

- powiedział agencji AFP przedstawiciel nepalskiego ministerstwa turystyki Mira Dhakal.

Szef lokalnej policji Dan Bahadur Karki przekazał, że zła pogoda utrudnia akcję ratunkową. "Zespół jest już w drodze. Mamy też helikopter gotowy do startu, jeśli pogoda się poprawi" - poinformował.

Czterech zaginionych Koreańczyków należało do zespołu nauczycieli-wolontariuszy, którzy pracowali z dziećmi w Nepalu - podały źródła południowokoreańskie. MSZ w Seulu poinformowało, że do Nepalu zostanie wysłany pomocniczy zespół ratunkowy.

Annapurna, jeden z 14 ośmiotysięczników, to góra szczególnie podatna na lawiny i trudna technicznie; ginie na niej więcej ludzi niż na najwyższym szczycie świata Mount Evereście (8848 m n.p.m.) - wskazuje AFP. W październiku 2014 r. właśnie w masywie Annapurny doszło do największej tragedii w historii Nepalu - na popularnej trasie trekkingowej w wyniku burzy śnieżnej zginęły 43 osoby. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts