Zbrodniarz Lenin na okładkach zeszytów szkolnych

  

Kolejna firma wykorzystuje wizerunek zbrodniarza odpowiedzialnego za śmierć milionów osób. Tym razem idee bolszewickie z towarzyszem Leninem ozdobiły okładki zeszytów szkolnych – alarmuje nasz czytelnik z Łęczycy.

Próbowaliśmy skontaktować się z właścicielem firmy TOP-2000, która dopuściła do sprzedaży zeszyty z wizerunkiem przywódcy rewolucji bolszewickiej. Niestety, sekretariat firmy poinformował nas, że szef przez najbliższy tydzień jest nieosiągalny a ewentualny komentarz uzyskamy... jedynie drogą listowną.

W biurze obsługi klienta firmy dowiedzialiśmy się natomiast, że to kolekcja nieaktualna. Jednak jak poinformował nas czytelnik, zeszyty z Leninem na okładce są dostępne w niektórych sklepach w kraju. 

- Propagowanie komunizmu tak samo jak narodowego socjalizmu niemieckiego jest przestępstwem. Polityka historyczna prowadzona jest fatalnie a tego typu emblematy, fotografie, zdjęcia na zeszytach szkolnych wyrządzają wyjątkową szkodę – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Jadwiga Chmielowska, legendarna działaczka opozycji niepodległościowej,  jedna z przywódców podziemia solidarnościowego oraz Przewodnicząca Ruchu Edukacji Narodowej.

- Dzieci nie będą później reagowały prawidłowo na tego typu symbole. Obniża się tzw. próg reakcji i taki symbol będzie kojarzył się z młodością i dzieciństwem – dodaje.

- Uważam, że zeszyty powinny być wycofane a producent powinien zapłacić odpowiednią karę. W budżecie brakuje pieniędzy więc może się przyda na przykład na edukację, czyli na rzecz Ministerstwa Edukacji Narodowej – powiedziała Jadwiga Chmielowska.

Przypomnijmy, łączna liczbą ofiar reżimów państw komunistycznych w XX wieku szacuje się pomiędzy 85 a 100 milionów ludzi!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kanada zwiększa wydatki na obronność

Zdjęcie ilustracyjne / By Staff Sgt. Robert Hyatt - http://www.defendamerica.mil/images/photos/jul2002/pi071902a1.jpg, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=683399

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pochwalił dzisiaj Kanadę za systematyczny wzrost wydatków na obronność w ciągu ostatnich pięciu lat i jednocześnie zaapelował o podwojenie tego wysiłku.

Stoltenberg przebywa w Kanadzie ze swoją trzecią wizytą jako szef NATO. W poniedziałek spotkał się z premierem Justinem Trudeau w bazie wojskowej w Petawawie, w prowincji Ontario.

"Chciałbym pochwalić Kanadę za zwiększenie inwestycji w obronność. Po latach spadków, mamy teraz piąty rok z rzędu rosnących wydatków na obronność w Europie i w Kanadzie, i zachęcam was do podwojenia waszych wysiłków"

- powiedział Stoltenberg podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Trudeau.

Zgodnie z zaktualizowaną w 2017 roku polityką obronną Kanady, wydatki na ten cel mają w ciągu dekady wzrosnąć o ponad 70 procent, z 18,9 mld dol. kanadyjskich w 2016 roku do 32,7 mld dol. w 2026 r. Jednak w relacji do PKB, Kanada pozostaje znacząco poniżej progu 2 procent: zgodnie z danymi Banku Światowego, w zeszłym roku był to poziom 1,3 procent.

Sekretarz generalny NATO podziękował też Trudeau za decyzję o przedłużeniu kanadyjskiego dowództwa misji szkoleniowej NATO w Iraku, ustanowionej podczas szczytu NATO w lipcu 2018. Jednocześnie pochwalił jego rząd za przywiązywanie dużej wagi do kwestii równouprawnienia płci w działaniach NATO, czego wyrazem jest fakt, że w przyszłym roku misją w Iraku dowodzić będzie kobieta, generał brygady Jennie Carignan.

Ottawa ogłosiła przedłużenie dowództwa misji w Iraku do listopada 2020 roku pod koniec czerwca tego roku. W misji bierze udział ok. 500 żołnierzy, w tym z Polski.

Stoltenberg podkreślił wkład Kanady w bezpieczeństwo Europy poprzez dowództwo wielonarodową batalionową grupą bojową NATO na Łotwie w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności (eFP), czy poprzez wsparcie udzielane Ukrainie. Jak stwierdził, "Kanada jest jednym z najbliższych przyjaciół Ukrainy".

Pytany o zagrożenia hybrydowe przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Kanadzie, Stoltenberg zwrócił uwagę na znaczenie "wolnych i niezależnych mediów, potrafiących zrozumieć, kiedy mają do czynienia z próbami szerzenia nieprawdziwych informacji" - powiedział.

"Potrzebujemy krytycznych dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania, sprawdzają źródła, i to jest najlepszy sposób, żeby chronić wolne, otwarte, demokratyczne procesy. Najlepszą bronią przeciwko propagandzie nie jest propaganda, tylko prawda"

- podkreślił Stoltenberg.

Premier Kanady podkreślił z kolei, że kwestia obcej ingerencji w wybory jest tematem intensywnych rozmów z sojusznikami, "zwłaszcza z państwami bałtyckimi, które są poddawane obcej propagandzie na znaczną skalę".

Wśród podejmowanych działań wymienił też powołanie komisji złożonej z wysokich rangą urzędników służby cywilnej, która będzie miała za zadanie monitorowanie wyborów pod kątem obcej ingerencji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl