„Finansowany m.in. przez Fundację Batorego i organizację George’a Sorosa FemFund, w którego Radzie Konsultacyjnej jeszcze dwa lata temu zasiadali Krzysztof Śmiszek z Wiosny i obecna europosłanka Sylwia Spurek (Zieloni), wydał w 2019 roku poradnik dla prostytutek. Publikacja zachwala Polkom „pracę seksualną”, radzi, jak przyciągnąć i zadowolić klientów oraz gdzie najlepiej szukać „pracodawców”. FemFund wspiera też finansowo grupkę Sex Work Polska, która w mediach społecznościowych atakuje polską policję za rozbijanie gangów sutenerów”.
- ujawniają Grzegorz Wierzchołowski i Hubert Kowalski.

Ponadto w numerze:

  • Agrounia przeciw rolnikom

„Normalni, uczciwi ludzie” – tak Michał Kołodziejczak, lider AGROunii, bronił zarządu grupy producenckiej Fruvitaland z Lubelszczyzny. Menadżerom, którzy skrzywdzili rolników, grozi dziś do 8 lat więzienia, a jeden z nich trafił do aresztu. Z kolei w podpoznańskim Kleszczewie wójt postanowił uniemożliwić powstawanie ferm przemysłowego tuczu zwierząt, by nie zniszczyły rodzinnych gospodarstw. Odpowiedzią był najazd AGROunii, gnojarka pod urzędem i pokrzykiwania Kołodziejczaka, że wójt szkodzi… rolnikom. Czym jest naprawdę AGROunia i czyich interesów broni? Publikujemy dziś wyniki dziennikarskiego śledztwa, które prowadziliśmy od kilku tygodni.
- ujawniają w swoim tekście Piotr Lisiewicz i Jacek Liziniewicz.

  • Chiny i Rosja testują Bidena

„Władimir Putin życzący Joemu Bidenowi zdrowia i chińscy dyplomaci rzucający wyzwanie Ameryce prosto w twarz. Tylko kilka dni ostatniego tygodnia pokazały, że rywale USA są gotowi sprawdzić, co stoi za słowami aktualnego prezydenta o twardej postawie”.
- czytamy w artykule Macieja Kożuszka

  • Prowokacje, pomówienia, kłamstwa - polowanie na rodzinę Obajtków„

W ostatnich dniach przez media sprzyjające totalnej opozycji przetoczył się festiwal oskarżeń dotyczących prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka oraz jego rodziny. Na celowniku m.in. oko.press znalazł się brat prezesa paliwowego giganta – Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Podejmowane przez niego zawodowe decyzje stały się głównym powodem ataku – Bartłomiej Obajtek poważnie naraził się politykom PO i biznesmenom związanym z tą partią. W tle jest także chęć przejęcia przez miasto Sopot należącego do Lasów Państwowych atrakcyjnie położonego sanatorium uzdrowiskowego „Leśnik”.
- czytamy w tekście Doroty Kani

  • Tajemnice art. 9 ustawy o sporcie

„Zeznania złożone przed sądem przez Romualda i Marcina Bońków ujawniły kulisy relacji łączących ich spółkę Mikrotel z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i firmą SportFive, zarabiającą od lat miliony na współpracy z piłkarską federacją”.
- ujawnia Magdalena Nowak.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.