Z OSTATNIEJ CHWILI

Von der Leyen w Davos: nasze sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną • • • Von der Leyen w Davos: Rosja wstrzymuje dostawy żywności, wykorzystując to jako broń, ma to globalne reperkusje. • • • Stoltenberg w Davos: Putin chciał mniej NATO u swoich granic, jednak teraz będzie go więcej • • •

Akcja wymierzona w prezydenta Andrzeja Dudę. Na Twitterze pojawił się hejterski hasztag

Na Twitterze pojawiła się dziś akcja wymierzona w prezydenta RP Andrzeja Dudę - to pokłosie informacji o akcie oskarżenia przeciwko Jakubowi Ż., który nazwał prezydenta RP "debilem". Oskarżony (notabene - znany pisarz) znalazł wielu naśladowców, którzy prześcigają się w komentowaniu pod jednym hasztagiem.

Andrzej Duda
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała wczoraj, że "w połowie marca Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Jakubowi Ż." - zarzucono mu "popełnienie czynu polegającego na publicznym znieważeniu 7 listopada ub.r. na profilu w serwisie społecznościowym Prezydenta RP, poprzez użycie wobec niego określenia powszechnie uznanego za obraźliwe".

Czyn miał polegać na tym, że Ż. nazwał prezydenta RP "debilem". 

Na tę sytuację błyskawicznie zareagowali przeciwnicy obecnego prezydenta, tworząc na Twitterze hejterski hasztag "#Dudajestdebilem". Nie brakuje pod nim wpisów, które również mogłyby kwalifikować się do ścigania za znieważenie głowy państwa. Szczególną popularność zyskała rymowanka, w której roi się od obelg wobec prezydenta Dudy. 

Do akcji dołączył także poseł Lewicy Tomasz Trela:

Co ciekawe, Lewica już w czerwcu 2020 roku złożyła projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który m.in. wykreśla art. 135 par. 2 mówiący, że "Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". W ocenie poseł Beaty Maciejewskiej, "jest to bardzo nieprecyzyjne określenie i jest ono całkowicie niezgodne z obowiązującymi dzisiaj normami". Podkreśliła, że "politycy bardzo często są narażeni na krytykę, są bardzo często poddawani ocenie". 

Czym innym jest jednak ocena, a czym innym obrażanie - co zauważa inny z internautów:

 


Źródło: niezalezna.pl

#Twitter #Andrzej Duda

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo