Senator od Hołowni zdecyduje o losach Grodzkiego? Sakiewicz: Po głosowaniu sytuacja będzie jasna

Wygląda na to, że to senator od Szymona Hołowni zdecyduje o losach marszałka Grodzkiego - pisze na Albicli Tomasz Sakiewicz, nawiązując do głosowania ws. uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Dalej przekonuje, że „po tym głosowaniu sytuacja będzie jasna, czy partia płaczącego lidera to chusteczka PO czy tez jakaś osobna ekipa”. Chodzi o senatora Jacka Burego, który w styczniu br. poinformował o podjęciu współpracy z Polska 2050.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W poniedziałek Prokuratura Krajowa przekazała, że wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego został przekazany do Senatu RP.

Wniosek o wyrażenie przez Senat zgody na pociągnięcie senatora do odpowiedzialności karnej trafia do marszałka Senatu, który - po stwierdzeniu przez senackich prawników, czy spełnia warunki formalne - kieruje wniosek do senackiej komisji regulaminowej. Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich po rozpatrzeniu wniosku rekomenduje przyjęcie wniosku lub jego odrzucenie. Następnie Senat podejmuje decyzję dotyczącą immunitetu bezwzględną większością głosów, czyli 51 senatorów. Istnieje też możliwość, by senator, składając oświadczenie, wyraził zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.


Grodzki zapytany we wtorek, czy sam zrzeknie się immunitetu, stwierdził, że ścieżki dotyczące uchylania immunitetów w Sejmie i Senacie są znane, mają swoją procedurę i "ten wniosek będzie podlegał tej samej procedurze".


Odnosząc się do przyszłego głosowania ws. immunitetu marszałka Grodzkiego, Tomasz Sakiewicz zwraca szczególną uwagę na wagę głosu senatora Jacka Burego - niegdyś z Koalicji Obywatelskiej, dziś bezpartyjnego, który współpracuje z Polską 2050 Szymona Hołowni.

„Wygląda na to, że to senator od Szymona Hołowni zdecyduje o losach marszałka Grodzkiego. Po tym głosowaniu sytuacja będzie jasna czy partia płaczącego lidera to chusteczka PO czy tez jakaś osobna ekipa. Może jednak zapłacze tym razem nad ludźmi, którym odebrano ostatni grosz za nadzieje na ratowanie bliskich”

- wskazuje na Albicli redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.PK poinformowała, że wniosek dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej".

[polecam:https://niezalezna.pl/386785-prokuratura-postawi-zarzuty-marszalkowi-grodzkiemu-duklanowski-material-jest-bardzo-mocny

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Dorota Kania #Koniec Systemu

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo