Policjanci uratowali seniorkę przed fałszywym policjantem

Policjanci z Poznania odzyskali gotówkę, którą seniorka wyrzuciła przez okno, chwilę po tym, jak została oszukana. Fałszywy funkcjonariusz próbował zabrać jej kilka tysięcy złotych.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała we wtorek st. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji, w ostatnim czasie policjanci z poznańskiej komendy otrzymali kilkanaście zgłoszeń o tym, że osoby podające się za policjantów CBŚP próbowały wyłudzić od starszych ludzi pieniądze.

Tylko w ostatnich dniach mundurowi odebrali kilka sygnałów o tym, że seniorzy stracili oszczędności życia. Jedno z tych zdarzeń miało miejsce 17 marca na poznańskim Grunwaldzie. Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP, który w rozmowie rozpytywał staruszkę na temat tego, jakie kosztowności przechowuje w domu

- wskazała Mróz.

Dodała, że schemat działania oszustów w takich przypadkach jest podobny; przestępcy najczęściej przekonują seniora, że biorą oni udział w dobrze zorganizowanej, tajnej akcji, której celem jest zatrzymanie groźnych przestępców. Tłumaczą seniorom, że dlatego powinni przekazać wszystkie kosztowności jakie mają zgromadzone w domu do policyjnego depozytu, aby były tam bezpieczne.

W tej sytuacji było podobnie. Starsza pani była przekonana, że rozmawia z prawdziwym funkcjonariuszem policji. Dlatego niczego nieświadoma, postąpiła zgodnie z jego poleceniem. Spakowała swoje oszczędności do torby i wyrzuciła przez okno, gdzie miał ją odebrać wskazany w rozmowie mężczyzna

 - zaznaczyła Mróz.

Dodała, że 69-latka była bardzo zdenerwowana całą sytuacją, więc postanowiła natychmiast powiedzieć o tym zdarzeniu swojej sąsiadce oraz powiadomić policję. Kiedy dyżurny komendy usłyszał tę historię, natychmiast skierował tam policjantów. Funkcjonariusze podczas sprawdzania terenu pod blokiem, znaleźli foliową torbę, a w niej kilka tysięcy złotych. Po zakończeniu działań gotówkę oddano właścicielce.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Poznań #fałszywy policjant #oszustwo #oszust

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo