Piłkarz Jagiellonii uciekał przed policją. Kamil Wojtkowski wyrzucony z Białegostoku

Kamil Wojtkowski nie jest już piłkarzem Jagiellonii Białystok. 23-latek w niedzielę nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją. We wtorek Jaga rozwiązała z nim kontrakt. Radio Białystok informuje, że zawodnik był pod wpływem narkotyków.

policja.gov.pl

Wojtkowski wieczorem w niedzielę nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy ul. Jana Pawła II w Białymstoku.Chodziło o przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierowca mercedesa nie zareagował na sygnały policjantów do zatrzymania się, uciekł, a następnie porzucił samochód. Auto znaleziono kilka kilometrów dalej - na parkingu Giełdy Rolno-Towarowej przy ul. Andersa.

Kamil Wojtkowski uciekał przed policją. Piłkarz miał być pod wpływem narkotyków

W poniedziałek właściciel samochodu sam zgłosił się do jednego z miejskich komisariatów, gdzie został przesłuchany. Postawiony mu został zarzut dotyczący przestępstwa przeciw bezpieczeństwu w komunikacji - chodzi o sytuację, gdy kierowca - pomimo wydania przez policjanta polecenia zatrzymania samochodu - nie zatrzymał się jednak i odjechał z miejsca kontroli. Grozi za to od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Kierowcy została też pobrana krew do analizy na zawartość środków odurzających w organizmie.

Jeszcze zanim młody mężczyzna usłyszał zarzuty, w mediach pojawiła się informacja, że chodzi o piłkarza Jagiellonii Kamila Wojtkowskiego, co w poniedziałek po południu potwierdził sam klub wydając komunikat, w którym potępił takie zachowanie traktując je jako rażące naruszenie zasad dyscypliny i zapowiedział - po potwierdzeniu się medialnych informacji - wyciągnięcie surowych konsekwencji.

We wtorek przed południem Jagiellonia poinformowała w komunikacie w mediach społecznościowych, że Wojtkowski nie jest już jej piłkarzem, a umowa z 23-letnim pomocnikiem została rozwiązana "z uwagi na wydarzenia z udziałem zawodnika, do których doszło zeszłej niedzieli".

23-letni pomocnik Kamil Wojtkowski był piłkarzem Jagiellonii od listopada ubiegłego roku. Wcześniej grał w ekstraklasie w Wiśle Kraków, ale do Białegostoku trafił na zasadzie wolnego transferu. Podpisał wtedy kontrakt obowiązujący do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kamil Wojtkowski #piłka nożna #Jagiellonia Białystok

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo