Skandaliczna okładka „Faktu”. Niedzielski reaguje: Igranie na najniższych uczuciach i emocjach

"Igranie na najniższych uczuciach i emocjach ludzkich" - tak sobotnią publikację "Faktu" dotyczącą szczepień preparatem AstraZeneca podsumował minister zdrowia Adam Niedzielski. Skierował on list do prezesa koncernu wydającego gazetę. - Rozumiem aspekty finansowe działania koncernów, w tym koncernów medialnych, ale aspekt ten nie może nigdy wygrywać ze zdrowiem i życiem ludzi - pisze Niedzielski.

Zdjęcie ilustracyjne
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; "Fakt"

Gazeta "Fakt" należąca do koncernu Ringier Axel Springer Polska w sobotę wypuściła gazetę z okładką o krzykliwym tytule: "Zakrzepy po szczepionce?!" - sugerującej szkodliwe skutki przyjmowania szczepionki AstraZeneca. Okładka oburzyła nie tylko lekarzy, ale i środowisko dziennikarskie. 

Okładka doczekała się też już reakcji Adama Niedzielskiego:

- Piszę do Pana zbulwersowany sobotnią publikacją podległej Panu redakcji gazety Fakt. Za najwłaściwsze w dobie epidemii w Polsce i pandemii na świecie, redakcja uznała epatowanie możliwymi komplikacjami poszczepiennymi. W czasach, gdy najskuteczniejszą linią obrony całego świata przed szerzącą się chorobą COVID-19 jest szczepienie, Fakt uznał za najwłaściwsze wzbudzenie przerażenia u swoich czytelników. Inaczej nie można bowiem oceniać okładki z grafiką, jako żywo wyjętą z horrorów i tytułem: "Zakrzepy po szczepionce?" 

- napisał minister zdrowia w liście do Marka Dekana, prezesa zarządu Ringier Axel Springer Polska, wskazując:

"Dla redaktor naczelnej Faktu ważniejszym było wzbudzić sensację, przez co, jak mniemam zwiększyć sprzedaż sobotniego nakładu gazety. Nie da się inaczej ocenić tej publikacji, jak tylko igranie na najniższych uczuciach i emocjach ludzkich"

- Nie sądzę, żeby misją podległych Panu Prezesowi mediów było zniechęcanie ludzi do szczepień i granie zdrowiem Polaków dla celów stricte materialnych. Dla mnie praca dziennikarza to misja, tym bardziej ważna, gdy mierzymy się z nieznaną wcześniej chorobą. (…) Rozumiem aspekty finansowe działania koncernów, w tym koncernów medialnych, ale aspekt ten nie może nigdy wygrywać ze zdrowiem i życiem ludzi - zaznaczył Niedzielski w liście do Dekana, opublikowanym na Twitterze.

 

Źródło: niezalezna.pl

#koronawirus #szczepienia #okładka #Adam Niedzielski #Fakt

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo