Nowacka i Joński krytykują poseł Pawłowską. Sami odeszli z Lewicy i współpracują w koalicji z PO

Dariusz Joński i Barbara Nowacka dołączyli do grupy krytykujących poseł Monikę Pawłowską za odejście z lewicy i przejście do Porozumienia Jarosława Gowina. Tymczasem oboje również swego czasu porzucili lewicę na rzecz - jak się okazało - ścisłej współpracy z Platformą Obywatelską w ramach koalicji.

Dariusz Joński z Michałem Szczerbą; Barbara Nowacka z Borysem Budką
Aleksiej Witwicki, Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Poseł Monika Pawłowska poinformowała wczoraj wieczorem, że przechodzi z Lewicy do Porozumienia Jarosława Gowina. Dodała też, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym. Przyznała, że jej drogi z Lewica rozchodziły się od jakiegoś czasu, kiedy w wielu punktach m.in. sprawy aktywistki "Margot" czy Żołnierzy Wyklętych się z koleżankami i kolegami nie zgadzała.

Odejście poseł Pawłowskiej wywołało falę hejtu ze strony sympatyków Lewicy. Gorzkich słów nie szczędzili także koledzy i koleżanki, zasiadający z nią w ławach poselskich.

To wpis Dariusza Jońskiego...

... a to już Barbara Nowacka, która pisze o "kompletnym bełkocie":

Co łączy tę dwójkę polityków? Sami też byli w lewicy i z niej odeszli!

Barbara Nowacka w 2014 roku startowała do europarlamentu z list Europy Plus, później wstąpiła do Twojego Ruchu (partii Janusza Palikota), w 2015 roku startowała z list Zjednoczonej Lewicy do Sejmu, by w 2016 roku zostać przewodniczącą Inicjatywy Polskiej, wchodzącej od 2018 roku w skład Koalicji Obywatelskiej. Z kolei Dariusz Joński 2011 roku wszedł do Sejmu z list SLD, był nawet rzecznikiem partii. Pięć lat później zmienił szyld, współtworząc Inicjatywę Polską.

Ugrupowaniu Nowackiej i Jońskiego bliżej do Platformy Obywatelskiej niż lewicy, na co wskazuje obecność w Koalicji Obywatelskiej. Mimo to, na koleżance z Sejmu, która również zdecydowała się na zmianę barw, nie pozostawiają suchej nitki.

 - Aż takiego hejtu się nie spodziewałam, dlatego, że na Lewicy byłam chyba jedna z najbardziej pracowitych posłanek, poświęcałam bardzo dużo czasu młodzieżówce lewicowej - spędziłam wiele czasu na rozmowach z nimi, dobrze nam się współpracowało Bardzo dziwne jest to, że w jeden dzień człowiek staje się dla kogoś obcy, nie bacząc na to, co się wcześniej wspólnie zrobiło

 - skomentowała Monika Pawłowska, odnosząc się do opinii po jej decyzji.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Monika Pawłowska #Dariusz Joński #Barbara Nowacka

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo