Na konferencji prasowej pojawił się także obecny wójt gminy Pcim Piotr Hajduk. Był on wyraźnie zdziwiony faktem wizyty parlamentarzystów i słowami, jakie wypowiadali na konferencji.

- Szanujemy interwencję poselską, jednak słysząc te oskarżenia, jestem nimi zaskoczony. Jeżeli pan poseł na podstawie umów tak daleko posuwa swoje oskarżenia, to jest to pewna niedorzeczność

- mówił.

- Jesteśmy obrażani przez posłów PO w każdy możliwy sposób. Wierzymy w niewinność naszego byłego gospodarza. Inwestycje w Pcimiu jednoznacznie przemawiają za jego osobą. Prosiłbym wszystkie osoby zainteresowane o spokojne wyjaśnienie tej sprawy. Nikt nie ucieka od odpowiedzialności

- dodał wójt Pcimia.

Mimo to, posłowie Sowa i Miszalski kontynuowali konferencję. Wtedy usłyszeli... co na ich temat sądzą mieszkańcy Pcimia.

- Trzeba było taką aktywność wykazać wcześniej, jak był Pan marszałkiem - krzyczał mieszkaniec Pcimia, jeden z uczestników spotkania. - Wiecie co jest najgorsze? Nie możecie strawić bólu po przegranej. Nie możecie się pogodzić z przegraną. Zarówno w Polsce, jak i europarlamencie s...cie do swojego gniazda - dodał.

Sam poseł Sowa niezadowolonych mieszkańców, którzy przyszli powiedzieć posłom KO, co o nich myślą, nazwał... "bojówkami".

Całą konferencję obejrzeć można poniżej: