Szczerba pierwszym obrońcą Grodzkiego. Twierdzi, że marszałka Senatu... nienawidzi władza

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba rzucił koło ratunkowe marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, którego prokuratura chce oskarżyć o cztery czyny korupcyjne. - Marszałek Grodzki to człowiek, którego nienawidzi ta władza - stwierdził na Twitterze, dodając polityczny smaczek całej aferze.

Tomasz Grodzki/Michał Szczerba
Filip Blazejowski, Fotomag/Gazeta Polska

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś o skierowaniu do Senatu RP wniosku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Prokurator chce przedstawić mu cztery zarzuty korupcyjne. 

- W toku postępowania przygotowawczego ustalono, że w marcu 2012 r. Tomasz Grodzki przyjął 7 000 zł od żony starszego mężczyzny chorującego na nowotwór za osobiste przeprowadzenie operacji. We wrześniu 2009 r. Tomasz Grodzki zażądał od pacjenta za przyspieszenie operacji kwoty 10 000 zł. Pacjent przed operacją przekazał lekarzowi 3 000 złotych i 500 dolarów. Do zapłaty pozostałej części nie doszło, ponieważ po operacji u pacjenta wystąpiły komplikacje zdrowotne i lekarz nie upomniał się o drugą transzę pieniędzy. Z materiału dowodowego wynika również, że w marcu 2009 r. Tomasz Grodzki przyjmując innego pacjenta w prywatnym gabinecie miał poinformować go, że może osobiście operować w publicznym szpitalu w zamian za korzyść majątkową. Podczas kolejnej wizyty pacjent przekazał lekarzowi kopertę z 2000 zł w zamian za osobiste przeprowadzenie zabiegu operacyjnego przez Tomasza Grodzkiego. Tomasz Grodzki miał też przyjąć w maju 2006 roku korzyść majątkową w wysokości 1500 zł od syna jednego z pacjentów w zamian za zapewnienie mu dobrej opieki

- czytamy w komunikacie prokuratury. 

Jak poinformowali śledczy ze szczecińskiej prokuratury, z zeznań świadków wynika, że na oddziale szpitalnym wiedza o tym, że doktor Grodzki przyjmuje łapówki była powszechna. Panowało również przekonanie, że uiszczenie łapówki jest konieczne, aby pacjent był dobrze leczony.

Mimo to, pojawili się już politycy, którzy wieszczą w całej sprawie spisek polityczny. Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że Grodzki jest nienawidzony przez obecną władzę.

- Marszałek Grodzki to człowiek, którego nienawidzi ta władza. Lekarz i profesor. Uratował setki ludzi. Godnością i przywiązaniem do wartości demokratycznych pokazuje, że polityka może być inna. Lepsza!

- napisał na Twitterze.

 

 

 Źródło: twitter, niezalezna.pl

#korupcja #Tomasz Grodzki #Michał Szczerba

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo