Grodzki sam zrezygnuje? Gorący komentarz po wniosku ws. immunitetu Marszałka Senatu

- Nie wykluczam, że pan Marszałek Grodzki sam zrezygnuje z immunitetu. (...) Myślę też, że pan Marszałek się sam wyłączy z brania udziału w tej procedurze, jako osoba decydująca o niej, czyli jako Marszałek Senatu - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl senator (PiS) Jan Maria Jackowski, odnosząc się do wniosku prokuratury o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego.

Tomasz Grodzki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś o skierowaniu do Senatu RP wniosku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Według zeznań świadków, Grodzki miał przyjmować korzyści majątkowe w związku z leczeniem pacjentów w kierowanym przez niego szpitalu Szczecin-Zdunowo.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1500 do 7000 zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej – poinformowała prokuratura.

Według śledczych, z zeznań świadków wynika, że na oddziale szpitalnym wiedza o tym, że doktor Grodzki przyjmuje łapówki była powszechna. - Panowało również przekonanie, że uiszczenie łapówki jest konieczne, aby pacjent był dobrze leczony - czytamy w komunikacie.

O komentarz dotyczący zarzutów prokuratury i dalszego losu wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu poprosiliśmy senatora Jana Marię Jackowskiego.

Polityk wskazał, że w takim przypadku obowiązują ściśle określone procedury. - Marszałek powinien skierować pismo do Komisji Spraw Regulaminowych celem wyrażenia opinii – powiedział Jackowski.

- W tym wypadku sądzę, że pan Marszałek wyłączy się z procedowania nad tym wnioskiem, a wiec zapewne któryś  wicemarszałków taki wniosek skieruje do komisji

- wskazał senator. Jak zaznaczył, „nie wiadomo jak sprawa się dalej rozwinie”.

Oceniając szanse na uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, Jackowski przyznał, że nie zna szczegółów wniosku prokuratury, w związku z tym jest mu „trudno jakąkolwiek ocenę w tej kwestii”.

Polityk wyraził jednocześnie nadzieję, że Marszałek Grodzki „sam zajmie stanowisko ws. zarzutów formułowanych przez prokuraturę”. – I wtedy będzie można coś więcej na ten temat powiedzieć – dodał.

- Ja nie wykluczam, że pan Marszałek Grodzki sam zrezygnuje z immunitetu, ale musimy poczekać na jego stanowisko, a także na to, co będzie się dalej działo. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. Myślę też, że pan Marszałek się sam wyłączy z brania udziału w tej procedurze, jako osoba decydująca o niej, czyli jako Marszałek Senatu

- powiedział nasz rozmówca.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Grodzki #Jan Maria Jackowski

albicla.com@ Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo