Prywatni lekarze z „nakazem pracy”

W Grecji prywatni lekarze w regionie Aten zostali skierowani do pomocy w publicznym systemie opieki zdrowotnej - poinformował minister zdrowia Wasilis Kikilias w poniedziałek. Publiczna służba zdrowia jest przeciążona w związku z rozwojem epidemii Covid-19.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/Free-Photos

"Od tygodni ministerstwo zdrowia apelowało do lekarzy pracujących w sektorze prywatnym, by wzmocnili publiczne szpitale podczas trzeciej fali pandemii Covid-19. Niestety zgłosiło się ich bardzo niewielu"

- zaznaczył Kikilias.

"Biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności (...) ministerstwo zdrowia nakazało stawienie się do pracy lekarzom pulmonologom i lekarzom rodzinnym" - dodał minister zdrowia.

Z powodu wzrostu liczby zachorowań na Covid-19 publiczna opieka zdrowotna w Grecji jest przeciążona, na oddziałach intensywnej terapii zaczyna brakować łóżek - przypomina agencja Reutera. Wcześniej rząd informował, że potrzebuje pomocy około 200 medyków pracujących w sektorze prywatnym.

W ciągu ostatniego tygodnia każdego dnia w Grecji wykrywano średnio 2,2 tys. nowych infekcji koronawirusem i umierało 53 zakażonych - wynika z zestawienia agencji Reutera. Po szczycie drugiej fali epidemii pod koniec listopada wskaźniki epidemiczne stopniowo malały, jednak od lutego znów rosną, a liczba zachorowań zbliża się do tej notowanej w listopadzie.

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#Grecja #koronawirus

albicla.com@przemyslawobluski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo