Trump stworzy własną platformę społecznościową

Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych, w przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna - zapowiedział w niedzielę w telewizji Fox News jego doradca ds. komunikacji Jason Miller.

Donald Trump
pixabay.com

"Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą"

- ogłosił Miller.

"Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego" - dodał, przewidując, że nowe przedsięwzięcie byłego prezydenta przyciągnie dziesiątki milionów ludzi. "To całkowicie zmieni grę, wszyscy będą na to czekać i obserwować co dokładnie zrobi prezydent Trump" - podkreślił jego doradca.

Miller nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących nowej platformy komunikacyjnej Trumpa, ale zaznaczył, że były prezydent USA odbywa w tej sprawie "spotkania na wysokim szczeblu" i zgłosiło się do niego wiele firm.

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia, podczas którego zginęło pięć osób, Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. Analogiczne kroki podjął później m.in. Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Donald Trump #media

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo