W Śląsku nie wytrzymali. Vitezslav Lavicka stracił pracę. Nadchodzi czas Skorży?

Śląsk Wrocław od dawna nie zachwycał, a posadą zapłacił za to trener. Vitezslav Lavicka nie jest już trenerem klubu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Włodarze ekipy z Dolnego Śląska mają w najbliższych dniach poinformować, kto zastąpi Czecha.

fot. śląsk wrocław

O tym, że sobotni mecz Śląska z Wisłą Płock może być ostatnim dla Lavicki w roli pierwszego szkoleniowca wrocławian było wiadomo od kilku dni. W niedzielę klub z Oporowskiej poinformował, że rozstaje się ze szkoleniowcem, a powodem jest brak postępu w grze zespołu.

Jesteśmy wdzięczni trenerowi za zakończoną sukcesem misję ratowania ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym

- wyjaśnił w specjalnym komunikacie prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Teraz czas na Skorżę?

Lavicka pracował w Śląsku od 3 stycznia 2019 roku. Poprowadził wrocławski zespół w 78 spotkaniach, notując bilans 30 zwycięstw, 20 remisów i 28 porażek.

W najbliższych dniach ma zostać podane nazwisko nowego trenera Śląska. Nieoficjalnie pojawiły się informacje, że ma nim być Maciej Skorża, który w przeszłości pracował m.in. w Wiśle Kraków, Legii Warszawa oraz Lechu Poznań, a ostatnio był szkoleniowcem reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23. Inne źródła informują natomiast, że trenerem Śląska zostanie Jacek Magiera, który nie tak dawno przestał być szkoleniowcem młodzieżowej reprezentacji Polski

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Vitezslav Lavicka #Śląsk Wrocław #piłka nożna #PKO BP Ekstraklasa

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo