Próba podzielenia się winą za Zagładę

  

Kolejne pomyłki niemieckiej prasy, która opisuje nazistowskie obozy zagłady przymiotnikiem „polskie” (jak ostatnio miało to miejsce w wypadku obozu w Sobiborze), wydają mi się efektem ignorancji i niechlujnego pisania. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby jakiś dziennikarz okazał się na tyle bezczelny, żeby zrobić to intencjonalnie. Jednak nie można nie zauważyć istniejącej w Niemczech tendencji, aby się odpowiedzialnością za Zagładę podzielić. I można postawić tezę, że to właśnie z powodu tej atmosfery, coraz silniejszego przeświadczenia, że Polacy współodpowiedzialni są za mordowanie Żydów w czasie drugiej wojny światowej, młodsze pokolenie dziennikarzy niemieckich tego typu pomyłki popełnia. Co gorsza, także część polskich polityków czy dziennikarzy i „autorytetów” przyczynia się do tworzenia wspomnianej „atmosfery”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts