Ruch Trzaskowskiego od początku był "ściemą"? Czarzasty kpi ze szczerego wywiadu Budki

Wywiad szefa PO dla "Gazety Wyborczej", a zwłaszcza fragment o ruchu Rafała Trzaskowskiego, stał się już powszechnym obiektem kpin. Jak się okazuje - nie tylko wśród zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Z Platformy Obywatelskiej dworował dziś sobie także lider postkomunistów Włodzimierz Czarzasty.

Fotomag/Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Borys Budka informuje w "GW", że ruch R. Trzaskowskiego to od początku była ściema. Czyli wszyscy dziennikarze z TVN24, "Gazety Wyborczej", "Polityki" i OKO.press oraz kilka milionów ludzi, którzy mieli nadzieję, zostali zrobieni w konia? Nie wierzę. Czy wywiad był autoryzowany?

- napisał Czarzasty na Twitterze.

Odniósł się w ten sposób do opublikowanego w magazynie wyborczej "Wolna Sobota" wywiadu z szefem PO. Budka był pytany m.in. o Rafała Trzaskowskiego i jego ruch poparcia. - To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się było tłumaczyć. Taki jest kalendarz wyborczy, że wybory mamy dopiero za trzy lata. Nie da się utrzymać aktywności kampanijnej przez tak długi okres. Ludzie oczekują sprawczości i ciągle nas pytają: "Dlaczego PiS jeszcze rządzi?!"."Czemu wy nic nie robicie?!". "Kaczyński robi tyle błędów, a wy tego nie wykorzystujecie?" - powiedział polityk.

"A jak mamy to wykorzystać?", pytam tych, którzy tak mi mówią. Chętnie skorzystam z rady, zapraszam, proszę mi powiedzieć. I wtedy oni: "Nie wiem, to pan od tego jest"

- dodał lider PO.

Na uwagę, że ludzie dopominają się szybkiego i stanowczego działania, odpowiedział: "Sorry, ale nie jestem rewolucjonistą. Wygramy wybory przy urnach". Wskazał też, że oprze się przy tym na wartościach. "Wolności, bezpieczeństwa i stabilności. Poczucia, że znowu państwo będzie liczyło się z obywatelem" - dodał Budka.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

albicla.com@ Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo