Wzrośnie liczba łóżek covidowych. Będzie ich ponad 37 tysięcy

Wojewodowie w mijającym tygodniu wydali decyzje rozszerzające liczbę łóżek covidowych w najbliższych dniach do 37 604 miejsc - poinformował w piątek sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker. Obecnie w kraju dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 31 636 łóżek.

pixabay

Wiceminister podkreślił ponadto, że do końca marca zostaną uruchomione kolejne szpitale tymczasowe m.in. w Łodzi, Białymstoku, Kielcach i Pyrzowicach.

- "Wojewodowie w mijającym tygodniu wydali decyzje rozszerzające liczbę łóżek covidowych w najbliższych dniach do 37 604 miejsc. Do końca marca zostaną uruchomione kolejne szpitale tymczasowe m.in. w Łodzi, Białymstoku, Kielcach i Pyrzowicach"

- napisał na Twitterze Szefernaker.

Według piątkowych danych Ministerstwa Zdrowia dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 31 636 łóżek, z czego 22 567 jest zajętych. Wolnych pozostaje zatem nieco ponad 9 tysięcy miejsc. Liczba hospitalizowanych w ciągu dwóch tygodni wzrosła o ponad 6 tysięcy.

W ciągu doby badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 25 998 osób. Zmarło 419 osób. Od początku epidemii zdiagnozowano w Polsce ponad 2 mln chorych na COVID-19, z czego ponad 1,6 mln wyzdrowiało. 48 807 chorych zmarło.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#COVID #koronawirus #pandemia #Paweł Szefernaker #MSWiA

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo