Kolejna inicjatywa SWS. Konferencja przeciwko cenzurowaniu konserwatywnych poglądów

Już 25 marca w Telewizji Republika i na albicla.com będzie miała miejsce emisja konferencji Cyber Free Speech Summit Warsaw 2021, zorganizowanej przez „Gazetę Polską” i media Strefy Wolnego Słowa. W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele gremiów międzynarodowych – naukowcy, dziennikarze, autorzy książek i publikacji na temat wolności słowa i brutalnej cenzurze w sieci.

Ten rok przyniósł lawinę brutalnej cenzury w internecie. Najpierw zablokowane zostały profile Donalda Trumpa na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Potem Google Store zablokował możliwość pobierania Parlera, prawicowej alternatywy dla Twittera. Jak informował portal niezalezna.pl – między majem 2018 r. a październikiem 2020 r. prezydent USA Donald Trump został aż 65 razy ocenzurowany przez Twittera (Joe Biden ani razu), a gdy mówił o nieprawidłowościach wyborczych, telewizje przerywały transmisje jego wystąpień. Media społecznościowe zablokowały też i wyciszyły cykl publikacji obciążających Huntera Bidena, syna konkurenta Trumpa.

- „Pora uświadomić sobie, że wszystkim konserwatywnym rządom na świecie, także w Polsce, wyrósł nowy potężny przeciwnik”

- pisał Grzegorz Wierzchołowski.

Facebook zablokował też miliony użytkowników w Australii, wchodząc w polityczny spór z władzami tego kraju. W wielu innych państwach setki tysięcy kont na Facebooku i Twitterze są stale blokowane. Ograniczenia są też codziennością na Youtube. Zarabianie na konserwatywnych treściach jest albo niemożliwe, albo słabo wyceniane w porównaniu z liberalną konkurencją. W Internecie można znaleźć codziennie wiele innych przykładów brutalnej cenzury politycznej.

W odpowiedzi na ten bezpardonowy atak w wolność słowa 21 stycznia ruszył portal społecznościowy Strefy Wolnego Słowa – Albicla.com.

- Od nas teraz zależy, czy ten świat będzie dalej wolny, szczególnie w Internecie. Naruszyliśmy potężne interesy i dokonaliśmy wyłomu w ścianie ideologicznego frontu, spychającego konserwatywną myśl na margines. Twórzmy wolny świat razem

- mówił wtedy Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny ogłosił, że plan zakłada milion użytkowników po dwóch latach funkcjonowania portalu. Albicla.com jest już w wersji angielskiej i niebawem w węgierskiej. W planach są wersje w innych językach.  

Konferencja zorganizowana jest przez media Strefy Wolnego Słowa we współpracy z grupą Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, EKR w Parlamencie Europejskim. Podczas wydarzenia zaplanowanego na 25 marca odbędą się dwa panele dyskusyjne. Jeden poświęcony będzie szukaniu odpowiedzi na pytanie, kto stoi za cenzurą online przeciwko konserwatyzmowi. Dyskutanci drugiego panelu będą dociekać, w jaki sposób państwa demokratyczne mogą zmusić wiodące platformy mediów społecznościowych do przestrzegania konstytucyjnych gwarancji wolności słowa.


 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika #Albicla #konferencja #cenzura #Strefa Wolnego Słowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo