Borys Budka szczerze o Ruchu Trzaskowskiego. "Rzuciliśmy hasło pod wpływem emocji"

"To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się tłumaczyć" - mówi o genezie powstania "Ruchu Trzaskowskiego" Borys Budka. Lider Platformy Obywatelskiej przyznaje w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że w "Ruchu" nie ma obecnie żadnego ruchu, bo wybory daleko, a aktywności kampanijnej "nie da się tak długo utrzymać".

Rafał Trzaskowski i Borys Budka
twitter.com/trzaskowski_ screen

Pytany przez dziennikarza "Wyborczej" o to, co Rafałem Trzaskowskim, bo prawie wygrał wybory, a teraz nic się nie dzieje, Borys Budka okazuje zdziwienie. "A co może się dziać? Przecież nie ma żadnych wyborów. Jest prezydentem Warszawy" - tłumaczy.

Ale miał być ten jego ruch poparcia...

- ciągnął reporter

I co on by zrobił?

- spytał Budka.

Nie wiem, ale w takim razie po co było o tym gadać? 

- odpowiedział dziennikarz.

To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się tłumaczyć. Taki jest kalendarz wyborczy, że wybory mamy dopiero za trzy lata. Nie da się utrzymać aktywności kampanijnej przez tak długi okres. Ludzie oczekują sprawczości i ciągle nas pytają "Dlaczego PiS jeszcze rządzi?!", "Czemu wy nic nie robicie?"

- wyznał Borys Budka.

Chyba nie takiej odpowiedzi spodziewała się "Gazeta Wyborcza", bo wypowiedź Budki można streścić słowami - słabo, ale szczerze...

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, Gazeta Wyborcza

#Borys Budka #Szczerze #Rafał Trzaskowski #ruch Trzaskowskiego

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo