Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

NHL: New York Rangers upokorzyli Philadelphia Flyers: "Jest mi wstyd, że byłem dziś na lodzie"

W środę w lidze NHL upokarzającej porażki doznali hokeiści Philadelphia Flyers. "Lotnicy" ulegli na wyjeździe New York Rangers 0:9. W odstępie 10 minut i 10 sekund hat-tricka skompletował Szwed Mika Zibanejad. "Jest mi wstyd, że byłem dziś na lodzie" - przyznał ze smutkiem kapitan pokonanej drużyny Claude Giroux.

Pierwsza tercja nie zwiastowała aż takiej katastrofy. Po niej Rangers prowadzili z Flyers 2:0, dzięki bramkom Brendana Lemieux i Rosjanina Artemija Panarina. Koszmarna okazała się druga część gry, w której nowojorczycy strzelili pozostałe siedem goli.

Zaczęło się od dwóch Rosjanina Pawła Buczniewicza. Potem na listę strzelców wpisał się Jacob Trouba. Przy tych trzech bramkach asysty zaliczył Zibanejad, a następnie sam trzykrotnie cieszył się z goli. Szwed został tym samym drugim hokeistą w historii NHL, który w jednej tercji zanotował sześć punktów. Pierwszym był w 1978 roku Bryan Trottier.

Wynik ustalił Czech Filip Chytil. Gospodarzom w odniesieniu imponującej wygranej nie przeszkodził fakt, że musieli sobie radzić bez całego sztabu szkoleniowego, który trafił na kwarantannę.

New York Rangers rozbili rywali i powtórzyli swój wyczyn sprzed lat

Jest mi wstyd, że byłem dziś na lodzie, jest mi wstyd z powodu jak graliśmy. Nie ułatwialiśmy zadania naszym bramkarzom. Tu naprawdę nie da się więcej powiedzieć. Wiemy, że musimy się obudzić i liczę, że nastąpi to już w najbliższym meczu

- powiedział przygnębiony kapitan Flyers Claude Giroux.

W zupełnie innym nastroju był Zibanejad, który krótko skomentował okazałe zwycięstwo New York Rangers:

Od samego początku meczu mieliśmy odpowiednie nastawienie. Graliśmy z zaangażowaniem, bardzo zespołowo i to przyniosło efekt. Wygrać w takich rozmiarach to naprawdę świetne uczucie.

Rangers na takie zwycięstwo czekali blisko 35 lat. 31 marca 1986 roku pokonali 9:0 New Jersey Devils.