Koronawirus w Interze Mediolan. Duże problemy piłkarzy lidera włoskiej Serie A

Sobotni mecz ligowy Interu Mediolan z Sassuolo ma zostać przełożony, a piłkarze lidera włoskiej Serie A zostaną wycofani z reprezentacji swoich krajów, po dwóch kolejnych przypadkach COVID-19 w drużynie.

fot. twitter.com/Stefandevrij

W czwartek pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskali Holender Stefan de Vrij i Urugwajczyk Matias Vecino, dołączając do byłego bramkarza reprezentacji Słowenii Samira Handanovica (kapitana Interu) oraz Włocha Danilo D'Ambrosio, którzy też przechodzą kwarantannę w domu. Lokalne władze zażądały odwołania meczu z Sassuolo.

Samir Handanovic jest jednym z zakażonych piłkarzy Interu

Po poinformowaniu o nowych pozytywnych przypadkach, ATS w Mediolanie (organ ds. zdrowia - red.) podjął decyzję o natychmiastowym zawieszeniu wszelkiego rodzaju działań zespołu na cztery dni, w tym w niedzielę 21 marca

- poinformował w swoim oświadczeniu Inter.

Mecz z Sassuolo, zaplanowany na sobotę 20 marca, ma zostać przełożony, a zawodnikom nie wolno wykonywać żadnych obowiązków związanych z powołaniem do ich drużyn narodowych.

Władze Serie A jeszcze nie potwierdziły, że sobotni mecz zostanie przełożony. Po 27 kolejkach Inter jest zdecydowanym liderem włoskiej ekstraklasy. Ma 65 punktów i o dziewięć wyprzedza lokalnego rywala - AC Milan.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Inter Mediolan #koronawirus #Serie A #piłka nożna

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo